• george costanza rolüyle hiç emmy alamamış olması insanlık ayıbı sayılması gereken muhteşem aktör.
  • kendisi dizi tarihinin en iyi oyuncusu olabilir.

ya ben seinfeld'i beş, altı kez izlediğim için böyle geliyor ya da bu adamın ne kadar iyi oyuncu olduğu yeteri kadar anlaşılmıyor.
  • sözlük'te britney spears ile evlendigini okuyunca yarim yarim yarildigim adam. kisacasi yok böyle birsey, sadece bir isim benzerligi. britney bizim yüce george'umuzla degil, çocukluk arkadasi olan jason alexander ile evlenmistir*.
  • seinfeld sahnelerini dikkatli izlerseniz ne kadar büyük oyuncu olduğunu görebileceğiniz aktör.
  • (bkz: friends) 7.sezonda konuk olmuş bu arkadaş, görür görmez yüzümde istemsiz bir gülümseme oldu.
    çok yetenekli oyuncu.
    unutmadan
    - ı was in the pool !
    (bkz: shrinkage)
  • -----------------------------------
    ön not: seinfeld'i izlerken bende daima, dizide canlandırılan bencil, kendilerinden başkasını beğenmeyen, sorunsuz ve lüks hayatlarını yaşadıkları manhattan dışındaki olaylara, acılara kayıtsız karakterlerin aslında gerçek hayatlarında da pek farklı bir duruş sergilemedikleri şüphesi uyanırdı. aşağıda bahsettiğim olay bu şüphemi güçlendirdi desem yalan olmaz.
    -----------------------------------

"friends of idf" (idf'in dostları) programına katılarak cümle aleme duyurduğu israil ordusu destekçiliği üzerine ayar(lar)ın kralını yemiş ikiyüzlü: http://twitter.com/…ander/status/274808635887087616

j.a. - pearl harbor anması beni çok duygulandırdı. bana öyle geliyor ki biz insanlar olarak öldürmeyi sanat haline getirmişiz.
    ayar - bu mantıktan yola çıkarak: sizin "idf'e yardım" programına katılmanızı "sanata destek" olarak mı algılamalıyız?
    j.a. - o aslında eğitimsel ve mesleki bir bağış programı idi.
    ayar 2 - eminim bunlardan nazilerde de çok vardı, yani eğitimsel bağış programlarından. zaten dostlar arasında etnik temizliğin lafı mı olurmuş?
    ayar 3 - filistin'de katliamlar gerçekleştireceklerine dair sıkça söz veren insanlarca ve bunlara destek amaçlı düzenlenmiş bir eğitimsel program mıdır bu?
    ayar 4 - "idf'in dostları"nın "eğitimsel" bir organizasyon olduğunu nereden çıkarıyorsunuz? idf'in günlük meşguliyetinin ne olduğunu biliyorsunuz...
    ayar 5 - jason alexander, stevie wonder'ın katılmaktan vazgeçtiği "idf'in dostları" destek programına katılıyor ve buna "egitimsel & mesleki" yakıştırması yapıyor.
    ayar 6 - sanırım "idf'in dostları"ına "mesleki" bir grup diyebiliriz, tabi eğer adamlara teknolojik imkanlarla filistinlileri öldürmeyi öğretmeyi "mesleki eğitim" sayarsak.
  • young sheldon'ın 16. bölümüne konuk olmuş olan oyuncu.

lakin simasını görür görmez adı yerine "aa, corç kostanza" demeseydim iyiydi. bir rol bir insanın üstüne bu kadar mı yapışır, adamı bunca yıla rağmen başka türlü göremiyorum!
  • meğer podcast işine girmiş de haberimiz yokmuş. really no really adında bir podcasti var kendisinin. bryan cranston'ın konuk olduğu bölümü şahane.
  • ilk oyunculuk dönemlerinde broadway'de guys and dolls adlı müzikalde oynayan aktör. seinfeld'in george ve jerry'yi eşcinsel bir cift zannetikleri bölümünde de bu müzikale gitmeyi ister george.
  • 23 eylul 1959 dogumlu. dilbert adli cizgi filmde catbert karakterini seslendirmistir ayrica
hesabın var mı? giriş yap