• amazon com'u kuran amca. son olarak amazon'un 50$ sonrasi alisverisler icin ucretsiz postalama promosyonunu kendi email adresinden yaparak, pazarlama dunyasina kendini hatirlatmis amca.
  • evinin bodrum katında birikmiş kitapları satmaya çalışırken bir anda zengin olan bir adam. bir de kitabı var.
  • ''iki tip şirket vardır, kullanıcılarına daha fazla para harcatmak için uğraşanlar ve daha az para harcatmak için uğraşanlar. biz ikincisi olacağız."
    diyen adam.
  • teksas'taki çiftliğinde uzay üssü kurmaya niyetlenmiş amca.
    http://www.ntvmsnbc.com/news/305402.asp?0m=l1kz
  • bir gün arabasıyla new york'tan seattle'a giderken "hanım geç biraz sen kullan benim aklıma bir şey geldi" deyip, arka koltukta amazon.com'u tasarlamış bu emice.
  • süper büyük şirket kuran müthiş yatırımcılar listesindeki en aşmış adam bu olsa gerek. hep herkesin önünde, ne zaman hangi sektöre gireceğini çok iyi biliyo falan, aslında yani sektöre girmek de değil, sektör oluşturmak onunki.
  • gelecek nesillere bırakmak üzere 10.000 yıl çalışacak bir saati teksas'ta bir dağın tepesine yerleştirmek istiyor. bu proje için 42 milyon dolar ayırmış.
  • the washington post'u 250 milyon dolara satin almis kisi. dikkatinizi cekiyorum satin alma islemini yapan amazon degil, jeff bezos. kisisel olarak satin aldi adam gazeteyi.
  • washington post'u satın almış. ha benim jeff'im.
  • dunyanin en onemli insanlari arasinda yer almasina ragmen sozlukte hakkinda cok az yazilmis olmasi beni uzmustur.

oyle saniyorum ceo'su oldugu amazon 10-15 sene icinde butun eski stil satis magazalarini bitirecektir.
    boyle dusununce aslinda cok da iyi bir adam degilmis diyorum.
    haliyle kendisinden nefret eden tonla insan vardir, yalniz gel gelelim bu insanlar da kicini kaldirip magazalara gitmezler tembellikten amazon'a girip orada siparis verirler.
    kar marjini inanilmaz dusuk tuttugu icin -hatta aradaki lojistik islerini de hallettiginden direk fabrikadan alim da yapmaktadirlar, bu yuzden disardaki marketten hic kar farki olmadigi hatta hatta daha ucuza geldigi durumlar mevcuttur- kimse de kalkip markete/magazaya gideyim demez.

boylece her gecen gun bezos biraz daha buyur, amazon daha da buyur.
    kapitalizmin bug'idir bu adam. istihdam'a surekli negatif yonde etki yapmaktadir.
hesabın var mı? giriş yap