şükela:  tümü | bugün soru sor
 • chandler'in ev arkadasi, ayni anda cok kizi idare etme ustasi, aktor olmaya calisan kisi. oynayan, matt le blanc.
 • (bkz: friends)
 • tam adi joseph francis tribbiani olan friends karakteri.
 • (bkz: how you doin)
 • pek akıllı olmayan yada öyle görünen saf, temiz sevimli italyan çocuğudur. başı sıkıştığı zaman hiçbirşey söylemeyip arkasına bakmadan kaçan, karton süt kutularını açarken her tarafı rezil eden, herkese iyimser yaklaşan, arkadaşının hayatını veya kendini kurtarmaktansa sandviçini kurtarmaya çalışan, kızdığı zaman adam dövebilen, smell the fart acting'in kralı aktör.

  friends'in altıncı sezondan sonrasını kurtaran karakterdir.

  (bkz: smell the fart acting)
 • friendsin en bomba karakteridir
  bi bölümde- ki chandlerla monica evlenecekleri sıradaki bi bolüme denk geliyor,film setinden son anda kendini altera atan joey nikahı da dandik bir üniformayla kıyacak kadar rahat ve kaygısız bi tiptir,ama rachela aşık olduğu sıra hafiften ciddileşmiştir.
  bi seferinde how ya doin diyerek phoebenin bile delice kıkırdamasına neden olmuştur ..
  ayrıca bi rol denemesinde başarılı olması için bir erkekle öpüşerek pratik yapması gerekmiştir ,binlerce kez yalvardıktan ve hayır cevabını duyduktan sonra ross tarafından sağlam bi şekilde öpülmüştür..
 • chandler tarafindan ka$lari ustaca sekle sokulan tv kisisidir.
 • kendisine nazaran "guya" daha elit ve seckin kisiler olan, aileleri tarafindan daha iyi terbiye edilmis olan chandler ve ross karsi cinsle iliskilerinde surekli basarisizken, hatta hatta ikisi de birer "women repeller" iken, cahilligin doruklarinda dolasan kendisinin tum dogalligi, hafif salakligi ve sirinligi ile civardaki tum hatunlarin gozdesi olmasi pek komiktir. hayattan beklentisi, audition'larda basarili olmak, bolca sandvic ve pizza yiyebilmek, hot girller ile tanismaktan oteye gitmez. cogunlukla parasi yoktur ve her turlu masrafi chandler tarafindan karsilanir. baywatch ve die hard hastasidir.

  kultursuzlugunu bir nebze olsun giderebilmek icin tek cilt ansiklopedi satin almisligi ve tuvalet kagidi uzerindeki "word of the day"'leri ezberlemisligi bile vardir.

  bir kac ozdeyisi asagida listelenmistir,

  "that's why i don't date women who read"

  woman : i’m dutch.
  joey : hi-hi, i’m joey.
  woman : i’m margha.
  joey : i’m sorry dutch, i didn’t get that last little bit.

  (talking about the bag)
  rachel : exactly! unisex!
  joey : maybe you need sex. i had sex a couple days ago.
  rachel : no! no joey! u-n-i-sex.
  joey : well, i ain't gonna say no to that.
 • friends dizisinin kesinlikle en komik karakteri
  (bkz: hastasiyim)