şükela:  tümü | bugün
 • temmuz ayında bangkok, dubai, beyrut, singapur, sydney ve jfk havaalanları duty free shoplarda tanıtıma sunulan viski.içimi rahat, yoğun aromalı.(bkz: karamel)
 • dubai'de bulunmayan, atina'dan gelen şişe ile tanıştığım ve hayranı olduğum viski
 • johnnie walker black label'dan daha kaliteli, icmesi daha keyifli fiyati da ayni esdegerlilikle pahali olan viski. duty free'lerde yerini almis durumda.
 • bu gece içtikten sonra öyle çok baba viskiler içmemiş biri olarak, scotch olmasını bir yana koyarak jack, chivas ve black label'dan kanımca daha tatlı bir içkidir. zaten o şişesi ayrı bi entry konusu...
 • çok fazla viski içmediğim için kıyaslama biraz zor olacak ama en azından canadian special old'dan çok başarılı olduğu kesin. chivas regal ile aroma farkı var ama şahsen bu viskiyi kendime daha yakın buldum. yoğun aroma (daha çok yanık tadı diyelim) kokusu bile yetiyor etkilemek için. solunum yollarına hemen yayılıp boğazı yakıyor. biraz acı ile ferahlık hissi verdiğini söyleyebilirim. verilen önerilere uyarak içine soda vs katıp içmeyi denedim ama sek veya azıcık su katılıp içilince verilen tadı diğerlerinde bulamadım.
  #24754467 numaralı girideki içme adabını bu viskiye uygulayabilirsiniz. sadece kafaya diker içerim mantığıyla yaklaşıp mundar etmeyin içkiyi. atatürk havaalanı'nda 30 euro idi fiyatı en son.
 • bir akrabam sayesinde yurtdışından büyük şişesini edindiğim harikulade viski. içimi jack daniel's ve chivas regal'e göre çok daha yumuşak. standart boyutlarda bir viski bardağının üçte birini bu viskiyle oda sıcaklığında doldurduktan sonra üzerine damlatacağınız birkaç damla suyla yine oda sıcaklığında 10 dakika bekletmeniz halinde oluşan karışımı içerken üst solunum yollarınızı kaplayan is kokusu ve dişlerinizi tatlı tatlı yakan viskinin mükemmel duygusu sizi farklı diyarlara götürür. yanına da duman olsun niyetine benim tercihim camel box'tır. paralanınca puro fantezisi de pek hoş oluyor, o ayrı.
 • black label gibi malt olmayan ama oldukça iyi bir viskiye kıyasla daha pahalı, upgrade versiyon olarak o kadar da karakterli olmayan blend. içimi müthiş rahat fakat bir şeyler eksik. peat ya da tütsü aroması o kadar hissedilir değil. black label almak yerine biraz daha para vereceksek eğer malta yönelmek daha doğru.
 • koyu siyahımsı şisesi, koyu siyah karton kutusu üzerinde altın sarısı şeridi ile içmeyenin evinde bile süper dekarsayon malzemei olur.
  içen için ise;
  - başka hiç bir içkiye benzemeyen tadı
  - boğazı önce yakan sonra serinleten *, insanın boğazından kayarken tüm yolu hissettiren,
  - biraz da kaliteli bir puro misali boğazınızı yakmasından zevk aldıran.
 • sadece malt içen bir kişi için blend viski hakkındaki önyargıları kıracak kadar başarılı bir viski, son derece aromatik, gövdeli ve karakteristik. blend viski seven birinin kesinlikle tercih etmesi gerekir.

  yine de ben bir single malt sever olduğumdan konu eğer aroma ve kolay içimse "glenmorangie la santa" almayı tercih ederim, fume seven biri içinse 30-40 euro verdikten sonra caol ila, lagavulin ya da talisker almak daha mantıklı.
 • igrenctir. double kotu viskidir.

hesabın var mı? giriş yap