şükela:  tümü | bugün
 • hostel ve cafe karışımı olup moda'da bulunan hoş bir mekan. kahvaltısı gayet güzel, çalışanlar müşteriye karşı kibar. kedi görünce tırsıp çığlığı basan sorunlu tiplerden değilseniz güzel bir pazar kahvaltısı yapıp hoş vakit geçirebilirsiniz. hostel kısmını bilemiyorum.

  mekana gitmek için kadıköy anadolu lisesi'nden aşağı inerken sağdaki çıkmaz sokağa girmeniz lazım. eyyorlamam bu kadar.
 • moda'nın en yaşanılır yerinde olan mekan.

  mahallede dolanırken ara sıra buranın önünden geçip "tatlı bir yere benziyor burası ya, bir ara gelelim buraya" demişliğim vardır. fakat bu henüz hiç olmadı.

  bu sabah, booking.com'dan yaptığım rezervasyonun tarihini değiştirmek için uğradım, ilk oldu. işim 30 saniye bile sürmedi, gayet tatlılıkla halledildi hemen. kalkarken "take away kahveniz var mı?" diye sordum, çünkü daha hiçbir şey yiyip içmeden çıkmıştım evden. muhatap olduğum bey demesin mi "ben de tam onu soracaktım, kahve ikram edelim size" dedi. sütlü filtre kahvemi aldım çıktım.

  otel kısmını henüz bilmiyorum ama buranın kafe ortamı hiç fena görünmüyor. bi kere bulunduğu sokak sessiz sakin bir yer, moda'nın artık bıkkınlık getiren "hipster takımı" ortalıkta yok. sahilin gerçekten dibi. iç mekanda çalan müzik güzel, çalışma masaları güzel, küçük olması güzel çünkü kalabalık olması mümkün değil, henüz iki kişiyle muhatap oldum ama muhtemelen çalışanları güzel - ki booking.com'daki yorumlar da zaten aynı şeyi söylüyor.

  yalnız iç mekana (en azından gündüz vakti) eşle dostla gidip sohbet etmek ne kadar uygun olur bilmiyorum; mekan küçük, laptop'ını alıp gelmiş insanların arasında insan kendini kütüphanede hissedip goygoydan kaçınmak isteyebilir. mesela ben öyle biriyim, sohbete değil okumaya veya çalışmaya giderim.

  yani otelini sever miyiz henüz bilmiyorum ama kafe olarak verdiği his de güzel, atayım fav'a :)
 • otelini bilmem ama, bir kaç yıldır kafesine gittiğim hoş, şirin, nezih mekan. tam bir butik moda kafesi. hamburgeri de güzeldir. tek problemi, enteresan garsonlarıdır.