şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yanıtını merak ettiğim sorudur.
    erkeklerin, kadınlardan bu konuda duyduğu yorumlar da merak edilesidir.
  • sokak röportajlarına bakılırsa, chp seçmeni görünümlü kadınların büyük çoğunluğu yine chp ve muharrem ince diyor. iyi parti ve akşener diyenler genelde genç erkekler, şaşırtıcı ama gözlemim bu şekilde.
  • ben ne düşündüklerini hemen söyleyeyim.
    öncelikle meral hanım sağ tandanslı bir politikacı.
    yani halkın sağcı kesimine hitap ediyor.
    sağcı dediğimizde ise, ülkemizde "eğitimsiz", "erkek egemen" bir toplum söz konusu.

yani;
    sağcı kadınlar, biraz garipseyerek, biraz da kıskanarak, "ne diyor yahu bu kadın, bu kadar erkeğin arasında" diyorlar.
    önemlerinin, haklarının, üstünlüklerinin farkında bile değiller.

sırf bu uyuşturulmuş,.baskılanmış, aşağılanmış karakteri benimsedikleri için, sanıyorlar ki bütün kadınlar kendileri gibi ezik olmak zorunda.

o yüzden geçti o işler, kadınlar kadınlığı bilmiyor ki, ortalık güller açsın...
  • kocası akp-mhp seçmeni olan kadınların dikkate değer bir kısmı oyunu akşener'e atıp okul çıkışında reise attım diyecektir.

yazın bir kenara.

not: ince
  • tehlikeli biri...
    destekçilerinin bile yeni bir aday bulunca oyunu vermekten vazgeçtiği güven vermeyen bir aday işte.
  • tehlikeli buluyorum. kadın olması pozitif ayrımcı olmam için sebep değil. tansu çiller de kadındı ama yaptıkları ortada. meral akşener'i tansu çiller'den daha tehlikeli buluyorum hatta. hem gerici hem de faşist. kadın düşmanı olduğunu düşünüyorum ideolojik olarak. asla ama asla oy vermem. tayyiple ikisi kalırsa boykot ederim seçimleri.
  • hiç sevmiyorum, beni temsil etmiyor. goygoycu olduğunu düşünüyorum. ama bunun en büyük sebeplerinden biri koray aydın olgusu. bir insan partisinin genel başkan yardımcılığını bu kişiye veripte nasıl bizlerden ona güvenmemizi bekler.*