şükela:  tümü | bugün
 • yatırıp suratına osuruyodum garibin, iyi hala seviyo beni.
 • kardeş olarak görülmemek belki de en basiti ve en büyüğü olabilir. ve böyle bir durumu yapan kişinin farketmemesi de olayın trajikomikliğini gözler önüne serebilir.
 • abimin bana yaptığı eziyettir. annemle babam evde yokken bööööö diye yavaş yavaş üstüme gelip psikolojik gerilim yaratıyordu, altıma sıçıyordum. ulan ne korkutuyorsun de mi. korkuyoruz işte. sonra gelip seviyordu manyak mısın lan ne korkuyorsun diye, iki dakika sonra yine böölüyordu. hayır yani amacın ne kardeşim? korkuyoruz da korkmuyoruz mu dedik? ha gerçi aynısı ben de minik kuzenime yapıyorum o da altına sıçıyor. babadan oğla nesiliz herhalde.
 • abi: canııııııııım bi yanıma gel çabuk acele et!!!
  ben: (baska bir odadan) nolduuuuu??
  abi: ya çok acil gel hemen dedimm!!
  ve küçük kardeş* koşarak abinin yanına gider.
  abi: şurrdaki kumandayı uzatıver hadi geldin artık zaten (suratında pis bi sırıtma)
  ben: asadbhakbkjjkh!!
 • ablanın sana pamuk şeker aldım deyip normal bir pamuk parçasını kardeşine vermesi, kardeşin sevinip pamuğu ağzına atması ve hemen ardından yaşadığı hayal kırıklığı sebebi ile ağlamaya başlaması.

  bu hikayedeki saf kardeş benim evet.
 • bundan yıllar önce, aşağı yukarı 7-8 yaşında iken annem bize kardeş kardeş oynamamız için bir top almıştı. sonra kardeşimle girdiğim bir iddia sonucu topun bütün hakları ona geçmişti. tabi ben bu durumu içime sindirememiştim. iddia'nın geçersiz olduğunu söyleyip top üzerinde tekrar ortaklık ilan ettim. kavga çıktı. tekme tokat birbirimize girdik.

  sonra ben işi kökünden çözmek için topun yarısının onda yarısının bende kalması için yerden bulduğum bir cam parçası ile topu ikiye ayırdım. "al amk" dedim, tepe tepe oyna kendi parçanla.

  o ağlaya ağlaya eve gitti. ben ise duvarın dibinde piçlik yapmanın verdiği rahatlama ve daha sonrasında pişmanlık ile oturup dakikalarca bekledim.

  (bkz: çirkeflikte çağ atlamak)
 • bir de göz kapaklarını kıvırıp içini dışına çıkarmak ve o korkunç gözlerle ellerin havada tuhaf sesler çıkararak kardeşin üstüne yürümek vardır. onedio'daki 16 maddelik listede aradım bulamadım.
 • tek çocuk olarak yap(a)madığım eziyetlerdir. *
 • valla benim başıma gelenler sanırım kimsenin başına gelmemiştir, gelse bile sayımız dünya üzerinde azdır.
  -kafamın klozete sokulması. ironi falan yapmıyorum ha, 2-3 kez ayaklarımdan baş aşağı tutup yarıya kadar sokmuştu abim.
  -yolda giderken bir meyve suyu paketi bulunur. şu tek içimlik ufak olanlar, büyük olanlar değil. neyse ''ben bunu patlatıcam, gel gör de nasıl patlatılır öğren'' havasıyla paketin başına geçilir ve ben de tam karşısında yer alırım. ayağıyla öyle bir abanır ki doluya tutulsam o kadar ıslanmam... yarısı içilmemiş meyve suyunun. gözlük camlarına kadar batarak eve zırlayarak dönmem...
  -bir keresinde de bilgisayar işleriyle ilgilenen kafe gibi bir yere girecektik. abim bana ''sen gir, ben bi ayakkabıların bağcıklarını bağlayayım'' diyerek beni önden gönderdi. neyse, içeri girdiğimde neyle mi karşılaştım? süprizzz!!! kocaman bir pitbull, üstüme atlamış, canımı zor kurtarmıştım. yere düşsem belki parçalayacaktı beni ama neyse ki dengemi güç de olsa sağlamış ve yere kapaklanmamıştım, yoksa halim nice olurdu kestiremiyorum. korkudan 2 gün kekeleyerek konuşmuştum... gerçi abim bunu isteyerek yapmadı belki ama; o olayı hatırlatıp ''iyi ki seni önden göndermişim içeriye ahahah!!'' diye hunharca gülmesi çok sinir bozucu evet.

  isim vererek seni rencide etmek istemiyorum abi, seviliyorsun.
 • boğuşmada punduna getirip alta aldıktan sonra tam suratına doğru hafifçe tükürüyormuş gibi yapıp düşen tükürüğü hemen geri çekmek. bunu defalarca tekrarlamak. kontrolü kaybedip tükürük düşünce de suratına kallavisinden bir tükürük yemek.*
hesabın var mı? giriş yap