şükela:  tümü | bugün
  • ankarada kariyer eğitimleri veren bir kuruluş. şehir fırsatında 35 liraya satın alınan kuponla online olarak eğitimlerden birine katılabiliyorsunuz.
    http://www.sehirfirsati.com/…iye/kariyeradam/175319
  • eğitim alınırken dikkat edilmesi gereken eğitim şeysi:

http://www.sikayetvar.com/…inavimiz-yapilmadi/ulg7i
  • kayit yaptirmak isteyene dahi eziyet cektiren bir kurum. her ne kadar bir kisi ile muhattap olmus olsam da o kisinin kuruma neler katabileceginin hesabinin da ise alinirken dusunulmesi gerek. basima gelen hadiseyle tanimlamak gerekirse;

c sinifi sertifika programi icin bilgi istedigimi web sitelerinden kendilerine ilettim ve formu doldurdum. saat 09:40 'da 0312 418 66 66 numarali telefondan derya hanim tarafindan arandim. kendisi program, ucretler ve kontenjanlari hakkinda bilgi verdi.(1180 tl pesin 1500 tl kredi kartina w..... e de taksit yapiyorlarmis.) haftaici sabah icin 2 kisilik kontenjanlarinin kaldigini haftasonu icinse 1 kisilik kontenjanlarinin kaldigini soyledi. haftaici calistigim icin gelemeyecegimi soyledim ve haftasonu icin de kendisinden dusunme suresi istedim. oncelikle saat 17:00 ye kadar haber bekledigini ancak daha once birisi kayit olmak isterse bunu alacagini soyledi. sonrasinda rezervasyon yapamiyor musunuz diye sordum. o zaman sat 15:00 e kadar bilgi vermeniz gerekiyor dedi. tamam donus yapacagim dedim. saat tam 09:50 de kendisini aradim. bana bir kadinin su anda eft yaptigini ve haftasonunun doldugu bilgisini verdi. sizi hizlandirilmis kursa alalim dedi. hanimefendi az once 15:00 e kadar aramaniz gerekiyor rezervasyon yapiyorum dediniz mi demediniz mi diye sordugumda "biri eft yaparsa onu alirim demistim" diye yalan soylemlere girdi. bu kadar duzgun calisan bir kurum mudur munferit bir olay midir bilemedim...
  • yalan, dolan, üç kağıt kavramları ile eş anlamlı firma ismi!
  • bütün crm sistemleri şuan da internette görülebilen eğitim şeysi.

müşteri ad soyad ,telefon numarası , muhasebe dökümanları , ödeme bilgileri.

kendilerine mail attım ama umarım tez zamanda düzeltirler yazık yahu.

http://crm.kariyeradam.com/index.php?inc=formlar
  • binbir vaatle kendini pazarlayıp, nihayetinde fos çıkan firma.
  • bir arkadaşımın kurs almayı düşündüğü kurum. fakat pek güzel yorumlar okumadım hakkında, bilgisi olan suserlar yeşillendirebilirse müteşekkir oluruz efem.
  • kurumla ilgili yakın zamanda deneyimi olan varsa yazabilir mi?
    buradaki yorumları görüp direk eledik biz ama, belki düzelmiştir :)
  • <gerçek analiz uzmanından şaşıracağınız bir bilgilendirme yapılabilir. yaklaşık 3 aylık ince ve net,belkide gereksiz bir araştırma oldu ama emin olabileceğiniz bir bilgiye ulaştım diyebilirim.sebebi basitti benim için kızkardeşimn geleceği .öncelikle bende araştırırken bu kadar önemli bir kurumun hükümetin desteği ile geldiğini düşünmedim değil. ilk yıllarında değil ama son yıllarında özellikle son 5 yılında bence thy den sonra başarıyı yakalamış bir kurum olamaz. ilginçtir ki memnuniyet oranı yansıyan %95 ve memnun olmayanların oranı % 5 civarında , detaylı bakarsak memnuniyetlerden başlayalım ,biraz işszilikten midir nedir memnun olanları inceledim.kariyer adam buradaki yorumlardan ve daha çok beğendiğim kariyeradam buradan bir kaç kişiyi ekledim .ismini nuldum hatta manisa civraındaki birini bulup işyerine canlı görmeye gittim. sistemini açmasını istedim ki önceden neler başımıza gelebilir inceleme fırsatı buldum.
    isimleri kadar ilerlemişler açıkcası ,adamlar türkiye'nin uzaktan eğitimin ilki ve şahane bir sistem yapmışlar .yada günümüzde artık mükemmel hale gelmiş , dersler öyle kıytırık değil insan kaynakları diyorsun ,ben video sanarken akşam canlı yayın yapıyorlar yoklamanız sıkıntı olmasın diye de ertesi gün videosunu yüklüyorlar ,3000 sayfalık eğitim dökümanı veriyorlar, yapılabilecek başka bir şey de yok sanırım.üstelik eğitim aldınız sınav oldunuz işe yerleştiniz hadi eyvallah ta değil, eğitim sürekli devam ediyor. ben çok beğendim ,5 seneye görürsünüz kariyer.net e 10 senede işkura bile kafa tutacak hale gelir.5 işe gireni bunaltarak gittim biri bu rekor maaşlı 21.000 tl maaşlı arkadaş, biri 5000 lik arkadaş... banada maaşları görünce inanın kız kardeşimle bende birlikte girsem mi dediğim de oldu açıkcası. bu adamların da söylemesi ayıp benden bir fazlasını görmedim. ortak dedikleri arasında da siz sisteme kendinizi bırakın eğitimleri ve ödevleri yapın zaten gerisi kendinden geliyor. o kadar da basit anlattılar ki, biraz daha araştırasım geldi tabi.
    internette 1500 olumlu yorum var. bazıları cidden aydınlatıcı. şimdi de olumsuzlukları incelediğimizde ben şikayet sitelerindeki yorumları ve detaylarını şirketten teyit alarak incelediğimde çok ciddi bir durumda göremedim. şikayet sitelerinde iade mi yapmıyorlar ,ödememi yapmadılar sisteme giremedim iademi yapmıyorlar memnun kalmadım diye yazmışlar. orayada dekont koymuşlar incelediğimizde 50 tl ödemiş arkadaş, kalanını da ödeyeceğim demiş 8 ay sonra sisteme giremediğini söylemiş (bu arada eğitim 2 ay )500 tl de icra gelmiş. çokta yoruma gerek yok gerçide ,sorumsuzlıuklardan başka eğitimi alamadım bana eğitim vermediler yada herhangi bir ciddi yorum da yok açıkcası. en önemlisi şikayet sitesinde de %92 memnuniyetle en çok memnuniyeti sağlayan kurum seçilmiş (kıyaslamanız bakımından (thy %14 , yapı kredi %5 , akbank %10 , ttnet %2 )olarak ta harükulede konumda olduğunu söyleyebiliriz.tabiki thy den farkı hizmet sayısı ve çalışma yılınıda gözönünde bulundurmak gerekir.

sistem basit kurum devletin sağladığı iki alanda tek el iş yürütüyor. ilk uzaktan eğitim kurumu ve birlikte işkur resmi özel istihdam ofisi . yani yetiştirmek ve işe yerleştirmek bu kurumun elinde.. dikkat edin yetkili diyorum ve tek diyorum. koç grubu ,sabancı grubunun bazı kurumları , ptt ,vestel ve bunun gibi 14.000 kuruma bunlar uzman yetiştiriyor.
    düz mantıkta şu :
    kariyer adam : koç sen kaç uzman istiyorsun ?
    koç : istanbul için 500,ankara için 300 , izmir için 100
    kariyeradam : peki bu uzmanlar ne özellikte olsunlar ? hangi programlar bilsinler.
    koç : şunları şunları bilmeden gelmesinler.birde devletten destek
    istiyoruz maaşları ve sigortaları 20 yıl boyunca ödensin.
    kariyer adam : istediğiniz adaylar 3 ay içerisinde sizde

ve alım başlar ...
    çok net ve gayet güzel bir sistem, tek düşüncem sadece yandaş mı alırlar diye düşünürken bizde herşey çok güzel olucak diye başvurduk . tek eksiğimiz onaydı, dedim bu kadar güzel bir sistem kesin yandaş hükümet sistemidir. derken nerden nasıl oldu anlayamadık ve onaylandı.
    kardeşim denilen gibi eğitim başladı. eğitmen sıradan biri beklerken , doğuş holdingin br şirketinin insan kaynakları uzmanı eğitimi verdi.ben eğitimi basit sanıyordum. öle olmadı ödev varmış ( ödevi zamnınıda yapmak çok kriritk dikkat edin ) çünkü firmalar bakıyorlar ödevi nasıl yapmış diye . başkasına yaptıracaksanızda detaylıca ne olduğunu öğrenin :))
    sonra sınava izmir seçtik test oldu 50 soru 72 aldık e geçtik.sonuçlar 3 gün içinde açıklanıyormuş.açıklandı neyse ki...
    ertesi gün iş ekranı açıldı ve izmir de ispak diye bir firma ya mgy endüstri firmasına başvurduk.kısa özetlicem daha sonra detay isteyene anlatırım.
    kardeşime bordrolama ile ilgili 2 soru ik ile ilgili ödevinden 1 soru sordular.kardeşim hiçbirini bilemedi.
    dedim baştan başladığımız herşey burada bitti. geçmiş olsun derken.
    kurum aradı.
    kariyeradam : merhaba mgy endüstri sizin için 3 eksik bildirmiş
    zeynep : evet ya bilemedik,ama siz elinizden geleni yaptınız teşekkür ederiz.
    nasip kısmet miş
    kariyer adam : eksiklerinizi tamamlayacağız ve yeni mülakatınız 9 gün sonra

( böyle birşey olabileceğini düşünemedik bile bitti sanarken adamlar bize yeni bir ışık yaktı .)

9 gün eğittiler farklı bir eğitmen ... ve mülakat bu sefer kardeşim tabiki daha iyi perfromans ile 25 yıllık iş sözleşme ile 4750 ile başladı.

tabiki kimsenin bilmediği ve saçma sapan yorumladığı sistemi size özetleyerek anlatmaya çalıştım. şansınız olursa bu yorum denk geldiyseniz belkide sizin için dönüm noktası olacağını düşündüğüm için uzun uzun yazdım...