• istanbulda her gece yasanan tinerci gasp,tecavuz ve cinayetlerinin temel nedeni.
  • aslında hiçbir şeye değer vermemenin rahatlığıdır.
  • özgürlük kavramıyla açıklanan durum/hal/tavır. şöyle ki; kaybedecek hiçbir şey olmamasının verdiği rahatlığın tanımı, özgürlükse, benim için sadece nefes almak bile kaybedecek birşeyi olmaksa eğer, o zaman sadece öldüğümde özgür olabiliyorum demektir? çok rakınrolum lan. ben buldum!
  • takdir edilecek şekilde korkusuz olmaktır. ne para ne pul, ne iş ne güç, ne ar ne de namus bu insanları durdurabilir. sadece kendileri ve kendi istedikleri ön planda, kendi kazançları önemlidir. "alem ne der?" tasasını içselleştirememiş ve özgürlüğü seçmiş, bazen bencil bazen vurdumduymaz olarak anılsalar da tam anlamı ile hayatı yaşayan kişilerdir istedikleri doğrultuda. istedikleri işte çalışırlar, istedikleri kişilerle yatarlar, istedikleri şeyleri yaparlar. allah korkusu, cehennem korkusu, adının çıkma, orospu diye anılma korkuları da yoktur. zaman zaman egoları benliklerine hakim olsa da en ele avuca sığmaz kısrak gibidirler ve çok da ilgi çekerler toplum içinde. işin enteresan yanı bu kişiler bu hareketleri ile hiçbir tepki almazlar. toplum onları öyle kabul etmiştir. o kişinin normal olmaması normaldir, o öyledir. sınır mınır da yoktur, sizin sınırınız mı? onu çoktan aşmışlardır zaten. ama bazen gösterilen tolerans sınırını aştıklarında siktiri yeme riskleri vardır ama bu onlar için ne risktir ne önemli. yani kırılma noktaları yoktur ve her zaman "özgür"dürler, özgür ve yalnız.
  • - tüm sevdiklerimi kaybettim, evimi yurdumu yakıp, tüm paramı çaldılar ama acayip rahatladım zira kaybedecek hiçbir şeyim kalmadı artık.
    + vay ibne.
  • john mcclane* gibi loser anti kahramanların oluşumuna da ön ayak olan rahatlıkla rahatsızlık arası duygudur.
    (bkz: dibe vurmak)
  • züğürt tesellisidir.
  • "texas hold em" de "40 chip"in varken "all in" rahatlığıdır.
hesabın var mı? giriş yap