• sakal okşama refleksini beraberinde getiren sakal şekli.
  • satanizmde sünnettir.
  • her daim "bu sakal şimdi ne anlama geliyor?" sorusuna hedef olmanızı sağlayan kıllar..
    aynı zamanda şekil rant ilişkisinin tavana vurduğu bu diyarda, özellikle dış görünüşe ne çok önem verildiğinin ve insanların birbirini tanımak için türlü şekillere girdiğinin anlaşılmasına yardım eden şey. çember sakal bıraksan kimse bişey sormaz, selametçi gibi kıl bıyık bıraksan devlet dairesinde araya kaynarsın, ülkücü bıyığı desen ayrı hikaye, top sakal bıraksan entel olursun. şekilcilik insanların içine işlemiş, tanımlanamayan bir şekil gördüklerinde mavi ekran veriyorlar, seni hangi kefeye sokacaklarını bilemiyorlar. istisnasız herkesin kafasında soru işareti bırakan bu sakalı, arada medeni cesaret bulup sorgulayan çıkıyor ve aldığı cevabın basitliği karşısında şaşırıyor, bi tek orda çıkıyor be kardeşim, ben de kesmeye üşeniyorum..
  • yaklaşık 7 8 ay boyunca neredeyse bütün altçene tarafından bırakılmak suretiyle örülebilen ve böylelikle "büyük dedem viking miş, adı olaf gustafsson" dedirtebilen dış görünüşü sağlayan sakal türü.
  • en çok johnny depp'e olmak üzere genelde çoğu erkeğe yakışan sakal türü.
  • şahsıma ait olanı nedense bir süre sonra sola çekmek suretiyle yüz simetrimi sikip atmaktadır. sebebini bulamadım sanırım o civarda bir yerlere ayrılıkçı bir takım kıllar türemiş olabilir. ayrıca böyle çok uzadığı zamanlar rüzgardan uçar falan, kadraja girer bir anlık "o ne lan" dersiniz "ha sakalmış la" falan.
  • tüm erkeklerin taşıması gereken sakal türü. çirkin erkeğin tipini kurtaracak tek şey olabilir.
  • bazı bazı sahip olduğum sakal. bazen çok çekici hissediyorum. 1 milyonda 8'e tekabül ediyor sanırım benim bazenim.
  • 12 senedir sahip oldugum sakal. artik butunlesti benimle, 12 sene icinde 2 kere falan kesmek zorunda kalmistim ve baska biri olmustum. kendime yakistigini dusundugum icindir inancla veya ideoloji ile alakasi yoktur, var diyen sekilci beyinsizdir.
  • (bkz: am fırçası)
hesabın var mı? giriş yap