• bildiklerim var açıklarsam davutoğlu zor durumda kalır şeklinde bir cümle kurmuştur. açıklayacağı her neyse sanırım iki hafta sonraki seçimden sonra açıklayacak.
  • gerçek bir insan evladıdır.
    anası babası nurda yatsın .
    aktrollerin,kalt'akların ak'babaların küfürlerinin ulaşmayacağı biridir.
    birisi gibi anasını babasını mezarında siktirmez, rahmet okutur.
    danga'aklar kendilerine insan olduğunu hissettiren insanları sevmez iteleyen kakalayan cebinden parasını çalıp o paranın küçük bir kısmıyla önlerine kemik atanı sever bu yüzden ''insanlar'' tarafından kıymeti bilinen bir liderdir.
    ama;
    ''konuşursam davidofu zor durumda bırakırım'' a devam ederse oyumu maalesef kendisine vermeyeceğim.
  • bir cozemedim bu adami ciddi bir seyler soylerken bile bana gulme geliyor.
  • sık sık ay liderlik vasfı yok, ama alevi, istifa etmesi lazımdı etmedi hede hödö diye eleştirilen cumhuriyet halk partisi genel başkanı.
    peki liderlik vasfı nedir ? meydanlara çıkıp avaz avaz bağırmakmı, apolitik olması gerektiği halde mitinglerde partisine oy isteyip, kuranı kerim sallamakmı, şehit babalarını bile karaktersiz karakterli diye ikiye ayırmakmı, ikidebir bölücü söylemlerle halkı birbirine düşürmeye çalışmakmı, basın ve adalet özgürlüğünü kısıtlamakmı, ülkeyi parsel parsel satmakmı cumhuriyetin ilanından beri hızla büyüyen ülkeyi ve ülke ekonomisini yavaşlatıp, eğitim seviyesinin düşmesi için elinden geleni yapmakmı, halkın cebinden çalınan paranın lüks yaşamlarından artan muhtemelen sadakamız olsun mantığıyla hibe ettikleri 3 kuruşluk kısmıyla, yıl itibariyle iktidarda kim olursa olsun yapılması gereken köprü, yol vs nin açılışına katılıp, boy boy reklamlar yaparak, dünyanın en önemli olayı gibi gösterip halkın açlıktan kokan ağzına bir parmak bal çalmak mı ?
  • tayyip "elinde sonunda saraya gelecekler" dediği zaman çıkıp "evet geleceğiz ama iktidarı devralmaya geleceğiz" demeliydi.

bunu yerine kanal d'ye açıklamasında "benim muhatabım o değil" dedi. olmadı. bu adamın anladığı dil bu değil.

atara atar yapmak gereiyor.hem halkın da hoşuna gider böyle renkli cümleler.
  • ılk bi gazla geldi ama sonrasinda basiretsizlik timsali takildi bi sure...

bu sene ama bisey oldu adama. memur kokenliydi ve yeni mi ogrendi siyaseti, ustalik donemine mi gecti, ne oldu bilemiyorum...

ama eski bir chp'li olarak, benim yas grubum (34) icinde sahit olunan en basiretli siyaseti uretmeye basladi chp'de bu yil.
    bence su haliyle memleketten en az %30, hatta mumkunse uzeri almali.. hakettigi o.

ben gene de hdp'ye vericem. yeri ayri.
    ama son hallerini tavirlarini gordukce "ulan 2 oyum olaydi da, birini buna ataydim" demeye basladim.

gonlumun iktidari; kilicdar+demirtas onderliginde chp+hdp koalisyonu.

1 kasim... hadi ulan!
  • adamı sevmiyor olabilirsin ama eleştirirken de ben kıtım, omurgasız bir yalakayım diye neden bağırırsın. şu güzelim ortamı kahvehaneden beter ettiniz amk. kendisi yeri geldiğinde cemaat ile ittifak ederek hükümete saldıran birisiymiş. la oğlum cemaat ile ittifakın kralını (kucak kucağa, emmeli gömmeli hem de, dilli milli filan) yapan bu akp değil miydi? fetocuğum dön artık, bu hasret bitsin diye cemaat destekli türkçe olimpiyatlarında siz böğürmemişsiniz gibi bir de cemaatle işbirliği yapmış kk. allahtan bu millet sandığınız kadar aptal değil de kimin kimin eski çıktığı olduğunu biliyor.

tanım: hem temiz hem dürüst bir insanoğlu.
  • yaptığı siyaseti beğenip oy vermeyerek yüzde otuz almasını bekleyenler var.

bir oy bir oydur. o bir oyun gücünü fark edemeyenler yüzde otuz almalı şu olmalı bu olmalı ama oy vermem demesin.

hakettiği değeri görmüyor deniyor çokça. görmez tabi. ülkedeki en iyi siyaseti yapıyor ama hdp'ye mhp'ye oy vereceğim de. yok ya.

sen hakedene hakettiği oyu atıyor musun da hakettiği değeri görmüyor diye yorum yapıyorsun dallama.
  • budanan ağacı "kılışdar ağaç kestürüyüüü" diye convert edecek tavşanlar türediğine göre çok doğru yolda olduğuna inandığım, "milletin adamı" tamlamasının gerçek, hakeden sahibi...

uyanın lan; sarayda altın bardaktan su içen adam değil milletin sahibi. öyle bi millet değiliz biz. keşke olsak, keşke altın sıçan, toprağının her yerinden zenginlik fışkıran, bunu çıkarıp milli gelire dönüştürebilen bir millet olsak ama değiliz...

çıktı dedi ki "başbakan olsam da aynı mütevazi hayatı sürdüreceğim. göreceksiniz" dedi.

sürdürmezse biz senden önce çekeriz ipini, raadol sen. şuanki kendin gibi kemik yalayıcı sanma bizi.

olm itiraf edin lan; içten içe adamın anlattığı türkiye'yi şuanki bok çukuruna yüzbin kere tercih edersiniz. yaşamak için, bu anlatılanların, vâdedilenlerin bir parçası olmak için sağ taşağını verirsin; gelin iki dakka onurlu gururlu faydalı insan olun da şu adama şans verin! 4 seneliğine de olsa! kimlere vermediniz o şansı siz şimdiye dek?

bu sefer az makul olun...

doğmamış, doğacak çoluğunuzun çocuğunuzun yüzü hürmetine!
  • akp'nin gerçek stepnesi. arkasında genç dinamik bir seçmen varken potansiyelini bile yakalayamayan liderdir. bu adamlar adam olsa (bahçeli dahil) bu akp başımıza bu kadar bela açamazdı..
hesabın var mı? giriş yap