şükela:  tümü | bugün
  • akıllı, cebini düşünen erkektir. türkiye'de 3 adet bulunur. geçen gün önceden yurtdışından sipariş geçtiğim parçalarla aracın altındaki şaftı söküp kardan mafsalını ardından piston segmanlarını yeniledim. bunu bir sanayide yaptırsaydım şayet yüzlerce lira bayıldığım gibi aracımdan parça çalınması, günlerce usta tribinden dolayı bekleme, özensiz iş gibi nedenlerle buraya gelip rezalet başlığı açabilirdim. mühendis olmanın avantajları tartışılmaz elbette.
  • yıllardır ufak tefek işlerimi kendim yaparım, yıllardır da canım ne zaman sıkılsa 20 yıllık ustamın yanına giderim kendim sökerim parçalarım, beceremediğim yerde gel la yap şunu derim. özellikle sanayide gerçekten tanıdık olması çok büyük avantaj. diğer türlü sürekli bir öpülme, parçadan giydirilme vs olayları gırla gidiyor. parçamı kendim sipariş veririm, getirtirim veya burdan tedarik ederim. ustam da parça işine sadece bende değil hiç bi müşterisinde karışmaz (en doğrusu bu) gönderir parçalarını aldırır o takar.

sadece yıllar geçtikçe üşengeçlikten heralde biraz yavaşladı bu işler bende... sağ cam otomatiğim bozuk mesela kaç gündür açıp bakıcam tamir edicem ama yok. yoğunluktan ve yorgunluktan canı istemiyor insanın... en son aks körüklerini değiştirmiştim mesela yarım günde, devamında diferansiyel yağı tamamlama ve soğutma suyu değişimi yapmıştım... arabayla uğraşmak keyif işidir.