şükela:  tümü | bugün
  • sözlük içindeki sevdiğim detaylardan. tam ben çok mu mal bi insanım diye düşünürken yeşilimi yakıp moralimi düzeltiyor. ılımlı, yardımsever, güzel insan.
  • hemen hemen bulunduğum her yerde hakkında mutlaka birkaç cümle yazdığım kişi. burada da haberi olmadan onun için yazdığım entry'ler var kıyıda köşede. şimdi onun görmesi için yazmak daha da güzel. ondan daha uzun zamandır tanıdığım kişiler var, ama geriye dönüp baktığımda hayatımda en uzun süre böyle yer eden tek kişi. hayatta adalet olsa bulunduğumuz yerler arasında kilometreler olmazdı, ama yok adalet diye bir şey, onun yerine "ama"lar var hep. hep kocaman sorular var her adımda, hep o son adımı atmayı engelleyen ve bir süre sonra o adımı atamayacaksan yanına bile gidemez hale getiren.

bazı ikililer var dünyada, evrende, hiçbir zaman kesişemezler; bazı ikililer var, senede bir gün buluşurlar; bazı ikilliler var, aynı mekanda denk gelseler bile aynı yöne gitmezler, biri yaklaşırken diğeri uzaklaşır, hep birbirlerinin yörüngesinde kalsalar bile; ama bazıları vardır ki, zamanı da, mekanı da, mesafeyi de aşarlar, evrenin öbür ucunda olsa bile diğeri, ötekiyle anlaşılmaz, anlatılmaz bir bağı vardır. fizik dolanıklık demiş bu sonuncuların durumuna; onlar zamanda ve mekanda, evrende birbirlerine dolanmışlardır, bir araya gelemeseler bile. kendisi için hissettiğim budur. dolanık parçacıklar arasındaki ikişkinin zıtlık olması da evrenin kaçınılmaz bir gerçeğidir; eğer seninle aranızda her şeyi aşan, çözülmez bir bağ olan biri varsa o senin zıttındır, çünkü senden bir tane daha yok.
  • kendisi dünyanın en güzel teşekkür ederim diyen kadını olabilir. evet.
  • içinde bulunduğum karanlığa ışık tutan değerli bir yazardır.

edith : elini vermiş fakat kolunu kurtaramamıştır. onun yerinde başka biri olsa çoktan azarı basmıştı bana.
  • kendi kendinin çırrraaağı diye okuduğum nickin sahibi.

napıyon çırraaağım?
  • çok duygulu bu kadın. güçlü, belki sert duruşunun gerisinden çıkıp geliyor o duygulu yanı. dinlediği şarkılardan belli..
    ben de hazır dinliyorken bunu buraya bırakayım, sever belki. ben seviyorum hem onu hem şarkıyı.
  • bedaş yüzünden en güzel şarkılarımı cakuzisinde seslendirmek zorunda kaldığım badim.
  • (bkz: #63097606)
    insanlıktan nasibini almak konusunda problemleri olan yazar.
    yaklaşık 4 yıldır yazarı olduğum mecrada ilk defa donuz butonunu kullanacağım.
    teşekkürler ssg, teşekkürler donuz butonu.
  • gerçeği yazdığı icin insanlıktan nasibini almış yazardır ,insanın zirvesidir ama romantikliğin diplerinde sürünen sorunlu ezikler için fazladır.
  • klavye başı sosyalisti sivilceli ergen irilerinin gazabına uğramış yazar. ünlü türk düşünürü nihat doğan'ın da dediği gibi onu birazcık tanısanız insanlığınız onun insanlığı karşısında diz çöküp tövbe ister.

şimdi siktirin gidin, kendisiyle derdi olan rahatlıkla bana sataşabilir.