• her ne kadar üzerine binlerce şarkı yazılmış konseptlerden biri olsa da* aslen boş kümeden ibaret bir "to do list"tir, uygulamaya geçmeye çalıştığınızda "of ex aşkım iyice yapıştı", "ay laftan anlamıyor adam" gibi gerzek muhabbetlere meze olmaktan başka da bir getirisi olmaz, "maymun olan eski sevgili" sıfatını adınızın başına eklediğinizle kalırsınız.

  ve tabii ki (bkz: bütün eski sevgilileri eşekler kovalasın)
 • karşılıklı konusmalarda ve ozellikle smslerde sürekli eski duyguları sorgulama, böylemiydi şöylemiydi, hele yalnız oldugunuz bilinirse edilen bedduaların tuttuğunu dü$ündürecek, ne zaman sona erecegi bilinmeyen ve surekli sorgulardan olusan bir donem.

  - beni tarif edermisin lutfen cok onemli!
  - insan yanlız kalınca u$urmus sen hala usuyormusun?
  - simdi sana sarılıp aglamak isterdim!
  - dost olalım ama dost demek kardes demektir ben seni kardesim gibi sevemem! ya sen?
  - cok yanlızım hersey ustume geliyor keske yanimda olsan!
  - seni ruyamda gordum yine! ama o sen simdiki sen degildin!
 • sözkonusu yolların istenen sonuca ulaşması ancak lucid dreaming tabir edilen olay esnasında gerçekleşebilir.bunun dışında boşa kürek çekmektir,gereksizdir.acı çekilecek dönemi yaşamaktan korkan ümitsiz vakaların bu son çırpınışları,onları karşı tarafın gözünde daha da mide bulandırıcı hale getirmekten başka bir işe yaramayacaktır.üstelik karşısındaki eski sevgilinin gereksiz yere egosu okşanmış,göklere çıkartılmış olacaktır.
  döneceği varsa zaten bir şekilde dönecektir, o yüzden bırakınız dağınık kalsındır.
 • yeniden sevdireyim derken arada kalmış olan saygı, dostluk vb. gibi bilimum duyguların ortadan kaldırılmasıyla sonuçlanabilecek yollar bütünü.