• cocuklugunu ozlemektir, gencligini ozlemektir. herseye karsi durabildigin, hicbirseyim imkansiz olmadigi zamanlari, makul dusler yerine buyuk dusler kurdugun, saf oldugun insanlara ve olaylara daha iyimser baktigin, zamanlari ozlemektir. dunyayi degistirmeye inandigin zamanlari ozlemektir.

(bkz: cocuklugunu ozlemek)
  • ... kendine cok uzak kalmanin ve sanki bir baskasi* -bir yabanci- gibi yasamanin sonucunda varilmasi muhtemel nokta.
  • bir şeylerin akışına ayak uydurabilmek için feragat edilen ya da silinen özellikleri bir fotoğrafta,anıda,hayalde anımsayıp yitirilenleri duyumsamak..
  • hissedildigi anda super bir aydınlanmayı da beraberinde getiren duygu.
    hissedilmesiyle yokolmasi arasında cok az zaman vardir cunku insan bunu algilayacak kadar saydam,seffaf ve kendine karsi durust oldugu anda aslinda zaten kendine kavusmaya baslamis demektir:)
  • haftanın altı günü kalabalık mekanlarda, uzun mesailer halinde çalışıldıktan sonra hissedilen duygu..
  • "kimdim, neydim, ne severdim, nereye giderdim, ne isterdim?.." diye diye kendini aramaktır.
    bir sevgiliyi özler gibi, onun gelmesini bekler gibi kendini özlersin. ne acıdır ki, o da hiçbir zaman gelmeyecektir..
  • bir yerde, bir gün, içinde yaşattığın ve geçmişte fotoğraflarda gördüğün insan ile aynada karşılaştığın insanın birbirinden çok farklı olduğunu idrak etmenle başlar.
  • uzun süre eşekler gibi çalıştıktan sonra herşeyi sittir edip biraz kendimle başbaşa kaldığımda hissettiğim duygu. kendime vakit ayırdım sonunda, kendimle başbaşa kaldım. kendimle hasret giderdim. kendimle sevdiğim şeyleri yaptım. mutlu ettim kendimi. kendim "nerelerdeydin, bunaldım" dedi. "kusura bakma" dedim "her şey yine senin iyiliğin içindi." "hayır, sen hep başkaları için yaşadın, başkalarının hayatlarını, dönmene sevindim" dedi. kendim ben geldim!! kendimi özlemişim. kendi kendime kaldım bu aralar. kendim de beni özlemiş:)

-şeker kız kendi vardı bi de.
    -bi git yaa.
  • çoğu insan aynada yansıyan sureti kendisi sanır.
    oysa bunlar mağaranın içine yansıyan gölgelerdir.
    kendini özlersin çünkü onu arıyorsundur.
  • artık o eski kendinden bir eser kalmadığının alametidir. genellikle yetişkin olmanın sanrılarıyla varlığını hissettirir. ki aslında özlenen; kirlenmişliğine vakıf olmadığınız bir dünya'da bıraktığınız tertemiz çocukluğunuzdur.
hesabın var mı? giriş yap