• göğüş holding yönetim kurulu başkanı. 1980 yılında ankara'da doğan göğüş, atılım üniversitesi mühendislik fakültesinde eğitimi devam ederken iş hayatına atıldı. kurduğu şirketlerin sayısını arttırarak holdingleşme yoluna gitti.
  • ortada hiçbir faaliyet yokken topraktan 'rezidıns' satıp ardından da sırra kadem basacağını düşündüğüm zat-ı muhterem.
  • şirketine ait web sayfasının biyografi bölümüne göre near east üniversitesini burslu olarak kazanmış bu muhterem. eğitiminin geri kalan kısmını da atılım üniversitesinde devam ettirmiş. atılım falan tamam da near east üniversitesi nedir arkadaş? okulunla ilgili gizem mi yaratmak istiyorsun gurbetçiler gibi yarı türkçe yarı ingilizce bişeyler yazarak? near east üniversitesini millet oxford'ta bir kolej falan mı sanacak şimdi? veya ben üniversiteyi kıbrısta okudum arkadaş demekten imtina mı ediyorsun? çözemedim.. ama atılım konusunda insaflı davranmış allahı var. onu da the attack universitesi falan yazabilirdi..
  • göğüş holding yönetim kurulu baskanı. wilma elles'in sevgilisi.
  • 2012'de tarkan konserinde wilma elles'in yanında gördüğüm ve ilk bakışta nihat doğan sandığım adam. epey dalga geçmiştik biz de nerden bulmuş la bunu diye. meğer adam o an bi zarın atsa hepimiz uçacakmışız.

(bkz: zarın atmak)
  • bir tevazu abidesi. kendi "holding" sitesinden örnekler verecektim ki baktım zaten her bir cümle tevazu ve samimiyet kokuyor. sanıyorum bu alçakgönüllü arkadaş alttaki yazıyı bizzat kendisi kaleme almış, ki keşke bu kadar belli etmeseymiş. kendisini başarılarından dolayı tebrik ediyor, kendisini bu kadar da hafife almamasını ve bir de ev kirasını sevgilisi wilma elles'e ödetmemesini yürekten diliyorum. buyurun aşağıda okuyun.

not: en çok da "yıllar sonra kendisine konferanslar verme teklifinin geleceği bu üniversitede okurken iş hayatına atıldı ve aynı zamanda tüm derslerini başarıyla tamamladı." demesine güldüm.

http://gogus.com.tr/keremgogus/bio.php

ya da:

türk ve uluslararası iş dünyasında, yenilikçi çalışmaları ve vizyonuyla önemli bir değer oluşturan kerem göğüş 1980 yılında ankara da dünyaya geldi. kapadokya bölgesi nevşehir eşrafından ünlü göğüş ailesinin mensubu ve ağırceza hakimi, eski nevşehir avanos belediye başkanı muharrem illeez’in torunu olarak bu köklü ailedeki yerini aldı.

keşfetme ve yenilikleri takip etme olgusu kerem göğüş’ü kolej eğitiminden sonra kıbrıs yakın doğu üniversitesi mühendislik fakültesi bilgisayar mühendisliği bölümünü burslu olarak kazandırdı. örnek bir öğrenci olan kerem göğüş, eğitimini atılım üniversitesi'nde devam ettirdi. yıllar sonra kendisine konferanslar verme teklifinin geleceği bu üniversitede okurken iş hayatına atıldı ve aynı zamanda tüm derslerini başarıyla tamamladı.

ailesinden gelen girişimci ve ticari ruhla 2005’de göğüş yapı sanayi a.ş., trend rezidans işletmeleri a.ş., göğüş holding a.ş. şirketlerini kurdu. göğüş holding yönetim kurulu başkanı oldu. yüzlerce çalışan, onlarca proje ile "göğüş" markasını ulusal ve uluslararası arenaya taşıdı, şirketlerinin saygı ve güven barındıran bu marka değerini gün geçtikçe arttırdı.

her zaman yaptığı işte "ilk ve en kaliteli olma" amacını belirlemiş olan kerem göğüş, türkiye’nin ilk "merkez residence" projesini 2008 yılında geliştirerek trend residence sistemini hayata geçirdi. istanbul’un en değerli lokasyonlarında 6 residence projesi geliştirdi. üstün mimari ve mühendislik teknolojisiyle inşa edilen trend residence'lar avrupa’da 7 farklı dalda ödül aldı. yaşam kalitesi, kentsel dönüşüme katkı ve deprem güvenliği öncelikleriyle hayat bulan trend residence’ların kurucusu kerem göğüş, ilk kez los angeles'da 2018 yılına kadar 100 residence projesi hedeflediğini açıklayarak kişisel vizyonunu ve kurumsal amaçlarını ortaya koydu.

ticari başarısı, hayata geçirdiği projeler, toplumla olan güçlü iletişimi ve sosyal sorumluluk bağları kerem göğüş’e türkiye ve dünyada birçok prestijli kurumdan ödüller kazandı.

2011’de yök tarafından 3 milyon 800 bin öğrencinin oylamasıyla yılın en başarılı genç iş adamı, 2012’de dünya tüketici akademisi yılın en başarılı iş adamı, 2012’de göğüş yapı adına las vegas’da ınternet marketing association tarafından teknolojiyi en iyi kullanan yapı şirketi, 2012’de türk hukuk enstitüsü yılın en başarılı iş adamı, 2009’da avrupa gazeteciler derneği tarafından en başarılı inşaat şirketi, 2010’da türkiye radyocular derneği yılın en başarılı iş adamı ödüllerini aldı.

2012’de world consumer academy tarafından istanbul’da verilen en başarılı iş adamı ödülünü almanya eski başbakanı gerhard schröder’ın elinden, yine 2012’de en başarılı iş adamı ödülünü ve en iyi inşaat şirketi ödülünü londra’da anayasa komisyonu başkanı burhan kuzu’nun elinden aldı. aynı yıl amsterdam’da türk hollanda iş adamları derneği katkılarıyla düzenlenen avrupa kalite ödüllerinde avrupa'da yılın en başarılı iş adamı ödülüne layık görüldü.

işletme ve yatırım alanlarındaki başarılarının yanında sosyal branşlarda da yeteneklerini ortaya koyan kerem göğüş, cyprus near east university ve ankara atılım üniversitesi’nde mühendislik eğitiminin yanında tiyatro ve drama eğitimi aldı. atılım üniversite’si tiyatro grubunu kurdu. kıbrıs’da rauf denktaş’ın da aralarında bulunduğu seyirci kitlelerine sergilenen "ah şu bizim gençler" oyununda rol aldı. ankara devlet tiyatrosu küçük tiyatro sahnesinde sergilenen "sezar" oyununda sezar’ı canlandırdı.

hem iş, medya ve sanat dünyası hem de halka olan yakın ilişkisini her geçen gün arttıran, parçası olduğu sosyal sorumluluk projeleriyle halkın sorun ve ihtiyaçlarına iş adamı sıfatıyla eğilmiş olan kerem göğüş geçmişte siyaset arenasında da önemli çalışmalarda bulundu. 2000-2001 arasında demokrat türkiye partisi-doğruyol gençlik kollarında siyaseten rol aldı. partinin gençlik kolları ankara il başkanlığı görevinde bulundu. genç yaşta siyaset dünyasını tanıdı, sorumluluklar aldı.

iş dünyasındaki ilgi alanları dışında, golf, tenis, satranç, felsefe ve tiyatro ile de ilgilenen kerem göğüş üniversite santraç şampiyonası’nda birinci oldu. 2013 yılı itibariyle dönemsel olarak abd harvard business school’da uluslararası işletme dersleri almaya başladı.

yenilikçi fikir ve girişimlerle başlattığı tüm çalışmalarını türkiye’nin gururu olacak platformlara taşıyan kerem göğüş artık "göğüş" ismini dünya üzerinde yaşayan tüm insaların tanıyarak güvenecekleri bir marka haline getirmeyi hedefliyor. hayatı boyunca sürdürdüğü güven, kalite ve insanlığa fayda felsefesini, iş hayatı ve yakın gelecekteki siyasi çalışmalarında da yükselterek devam ettirmeyi amaçlıyor.
  • tokatçı bi arkadaşa benziyor.
  • ünlü ve güzel bir kadınla evli olmasına rağmen tipi tiksinç olmayan nadir insanlardan biri
  • wilma elles, çocukları için ödediği 1500 euroluk nafakanın 4 bin tl'ye indirilmesi için dava açan eski eşi kerem göğüş'e tepki gösterdi.

eski eşinin nafaka ödemediğini belirten oyuncu "onun bir ödeme alışkanlığı yok. para kazanıyor ama çocuklarına bir tane bile kıyafet almadı.” dedi.

--- haber içeriği ---

seneler önce yer aldığı öyle bir geçer zaman ki dizisindeki caroline rolüyle hafızalara kazınan wilma elles, eski eşi kerem göğüş ile nafaka krizi yaşıyor.

göğüş'ün nafakanın düşürülmesi için dava açtığını öğrenen elles, ateş püskürdü.

"icra listesinde 245 tl'lik elektrik borcu bile yazıyor"

göğüş'ün 1500 euroluk nafakanın 4 bin tl'ye indirilmesi için dava açmasına instagram hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösteren wilma elles, "kerem göğüş hiçbir zaman bir kuruş nafaka ödemedi. onun bir ödeme alışkanlığı yok. icra listesinde 245 tl elektrik borcu bile yazıyor. para kazanıyor ama kendi çocuklarına bir tane kıyafet bile yıllarca almadı" ifadelerini kullandı.

willma elles'in 2014-2019 yılları arasında evli kaldığı kerem göğüş'ten milat ve melodi adında ikiz çocukları var.

--- haber içeriği ---

kaynak: ecem altan
hesabın var mı? giriş yap