• medium: https://medium.com/@denizgencer/kg-7189f057212f

adam yaşlı beyler.
    adam hem yaşlı hem de çok uzun zamandır ligde.

o sebeple aşağıdaki imkansız gibi gözüken 4 madde konu kg olunca mümkün oluyor...

* magic johnson'a karşı sahaya çıkan aktif tek oyuncu.
    * stephen curry, austin rivers, tim hardaway jr ve ed davis'in hem kendilerine hem babalarına karşı maça çıktı.
    * boston celtics koçu brad stevens kevin garnett'ten daha genç.
    * kg lige girdiği zaman d'angelo russell henüz doğmamıştı.

- - - -

kobe gitti, duncan gitti.

sen de git amk...
  • garnett ruhuyla, hırsıyla oynar. savaşçı ruhlu bir oyuncudur. 18 yaşında lige gelip kid lakabıyla kısa forvet oynadığı yıllarda abilerinin üstünden smaç yapmaya kasardı 30 yaşından sonra da gençlerin üstünden smaç yapmaya kasıyor. garnett budur. garnett'in madara olması için olması gereken şudur; garnett potaya yüklendiğinde karşısında lebron james'i gördüğü zaman geri adım atıyorsa o zaman bitmiş demektir. mücadeleden, rekabetten kaçtığı zaman yenilmiş sayılır. garnett bugün blok yer, yarın denk getirip potaya sokar. önemli olan blok yemesi değil blok yemeyi göze alarak geri adım atmamasıdır. kendini bilmiyor mu? wade gibi bir kısa oyuncuyla bire bir kaldığı zaman geçileceğini, pota altında lebron james'ten blok yemek üzere olduğunu bilmiyor mu? hepsini biliyor ama bildiği bir şey daha var. asıl kaybetmek geri adım atmaktır. bir savaşçı düşmanından korktuğu gün ölmüş demektir. helal olsun. blok yiyeceğini bile bile yükleniyor, wade'in geçeceğini bile bile önüne çıkmaya çalışıyor. sporculuk, savaşçılık oyunculuk budur. zaten o hareketleri güzel kılan, garnett karşısında yapılmış olmalarıdır. jordan, iverson crossover yaptığı zaman yere oturmuştu, bir sonraki pozisyonda iverson'ın karşısında yine o vardı. 40 yaşında da kobe ile düelloya giren, hırs yapan yine jordan'dı. garnett ile seyirciler dalga geçti, sevmeyenler dalga geçti fakat oyuncular garnett'e karşı saygılarını kaybetmediler. nba kültürü böyle bir şey. blok yemek, geçilmek, üstünden smaç vurulmak başka şey rakibinden çekinmek başka şey. garnet çekinmez, racona ters.
  • sanırım ilk aldığım basketbol dergisinde kapağı olan oyuncuydu. burada dilenmiş nice arkadaş gibi kendisine inanılmaz hayrandım. gerçi her zaman duncan'ı daha çok sevmiştim ama boston'da şampiyonluk kazandığı zaman inanılmaz sevindiğimi hatırlıyorum.

2002 yılındaki all-star'da inanılmaz sert bi smaç yapıp potadaki mikrofonu kırmıştı keko. gözlerindeki alev korkutucu cinstendi. rambo stayla şınav çektiği falan çöp hafızada, daha yazsam gelir bir şeyler muhtemelen.

kobe ve duncan ile beraber aynı sezon bırakması biraz fazla oldu. bu adamların ayakkabılarını aldık, bu adamların atışlarını taklit etmeye çalıştık. ne bileyim msn'de profil resmi falan yaptık. bu adamları takip etmeye başladığımda çocuktum resmen. şimdi baya eşek kadar adam oldum, beyaz yakalı halimden nefret ediyorum.

çocukken aldığım pivot dergileri memleketimdeki evde, muhtemelen bazamın altında şu an. annem toz olmasın diye kaldırmıştır kesin. gece maçına kalksam babam artık azarlamaz. ama artık ben kalkamıyorum.

her şey için istanbul'dan minnesota'ya ufak bi teşekkür olsun bu. yerine gitmeyecek olsa da.

eyvallah.
  • nba'de 20 seneden fazla kalıp, vücut kütlesinde tek bir pound artış olmadan emekli olan tek oyuncudur.

oyuna duyduğu saygı, sahaya yansıttığı bağlılık, aşk her zaman hatırlanacak.

yolun açık olsun big ticket
  • serinin beşinci maçında smaç vurduğu zaman kalbime doğru seri şekilde iki kere vurduğumu farkettim. her şey birdenbire oldu. etrafta benden başka kimse olmadığı için bu geçici delilik halinden kimsenin haberi yok.

garnett'in bir yüzük daha kazanmasını gerçekten istiyorum. işi çok zor, miami'yi geçseler bile thunder serisi neredeyse mission impossible.

garnett'in kazanmasını çok istiyorum çünkü garnett, son mohikan tadında bir oyuncu. 36 yaşında hırsı ve rekabetçi yapısıyla ayakta durmaya, zafer kazanmaya devam ediyor derken asıl mesele şu; garnett, eşsiz bir takım arkadaşı. yanınızda garnett varsa her savaşa gidersiniz.

oyununu, yardım savunmasını, sorumluluk almasını bir kenara bırakıyorum ve bu nedir?

http://www.youtube.com/watch?v=dq3lyap9sf0

maçı izlerken farkettiğim bir olaydı bir başkası youtube'a koymuş. yirmi saniyelik mola sırasında pietrus'un elinde tutup yaptıkları...

boston reklamını izlediniz değil mi? gaza getiren harika bir reklam. o reklamın sonunda garnett ne yapıyor?

http://www.youtube.com/watch?v=lhpyx0qno0a

göremediniz ama ne yaptığını tahmin edebiliyorsunuz. bütün takım arkadaşlarını yolluyor en sonda o geliyor... her zaman takım arkadaşlarının arkasını kollar.

http://www.youtube.com/watch?v=txiw7kst-l0
  • dün oynanan denver nuggets maçıyla beraber, nba tarihinde 20.000 sayı, 10.000 ribaund, 5.000 asist, 1.500 top çalma ve 1.500 blok barajlarına ulaşabilen ilk oyuncu olmuştur.
  • kendisi kadar efsanevi hayranları vardır. olm kg kariyerinin sonunda bile olsa tekrar sürüye dönerek ne iyi yaptın
    https://www.youtube.com/watch?v=6_tnqdhu7vg
  • lebron james 84 doğumlu 27 yaşında. bu sezon ki playoff istatistiklerine bakalım:

29 sayı, 9 ribaund, 8 asist : 46

kevin garnett 76 doğumlu. 27 yaşında olduğu (2003) sezonun playoff istatistiklerine bakalım:

27 sayı, 16 ribaund, 5 asist: 48

yanlış anlaşılmasın garnett'in lebron james'den daha iyi bir basketbolcu olduğunu iddia etmiyorum. sadece kariyerinin zirvesindeki bir oyuncunun 35 yaşındaki bir nba efsanesine sol dirseğini dayayıp yükselmesini önleyerek bloklamasının onu bir efsane yapamayacağını belirtmek istedim.
  • emekli oldu dediler, ne kolay söylediler. sanki dev bir maden ocağını kökünden dinamitleyip üzerime devirdiler dediğim former big 3.
  • etrafındaki oyuncuları en az iki seviye yükselten bir oyuncuydu. wally sczerbiak diye basketbol fakiri bir arkadaş vardı minnesota'da oynarken, onu all star yapacak kadar yükseltti. sam cassell minnesotaya gelene kadar allstar nedir bilmezdi minnesotaya geldi tarihin en yaşlı ilk allstarı olmuştu yanlış hatırlamıyorsam.

paul pierce onla oynayana kadar sıradan bir superstardı ancak ne zaman garnett yanına geldi, pierce büyük bir oyuncu oldu. daha say say bitmez. kendrick perkins onun yanında oynarken sanki iyi bir pota altı oyuncusuymuş gibi gözükürken yanından ayrılınca ne kadar dandik bir oyuncu olduğu anlaşıldı. rondo onunla oynarken neredeyse superstar ilan edilecekken bugün nba de istenmeyen adam oldu. yani nba tarihinde yanındaki oyuncuları 2-3 seviye yukarı çeken ender oyunculardandı, bunun nedeni bütün savunma ve pis işlerin yükünü kendisinin çekmesiydi.
hesabın var mı? giriş yap