• muzigi khaled'in didi'sinden araktir.
  • klibinde tarkan'ın birinci dünya savaşı'ndan kalma pas tutmuş bir bisikletle mektup dağıttığı şarkı. sonunda da duvardaki "i want marilyn" yazısını ve marilyn monroe fotoğrafını görürüz. klibin başından itibaren bir marilyn monroe işlemesi vardır, ama anlayabilen beri gelsin.

bir de bu kadar kötü dans eden zenci yeryüzünde yoktur. kesin uzaydan getirmişlerdi klipte oynatmak için. ne sandım portakal çiçeği, emek veriliyordu eskiden bu şarkılara, kliplere şimdiki gibi değil di!
  • sözleri tarkan tarafından yazılmış şarkı.
  • tarkan beyin yine sensiz adlı ilk albümünden, fevkalade bir parçayla karşı karşıyasınız. kimdi, kimdi ahh, kimdi söyle.. tarkan'ın ikinci single'ı buna olmuştu.
  • remix versiyonu orijinal, orijinal versiyonu remix olması gereken epic tarkan eseri.

(bkz: zeki d)
  • daha önce de belirtildiği üzere yine sensiz'in cd basımlarında nefis bir düzenlemeye sâhip bir de remiksi bulunan parça. o nasıl bir orkestrasyondur, o baştaki piyano nasıl bir şeydir, ah '90'larrrrr...
  • akşam akşam gelen shuffle hediyesi . 90'lara götürdün beni winamp. hiç unutmam albümün kasedinde olmayıp cd de bonus olarak verilen remixlerin içinde bu parçanın da remixi vardı ki normal versiyonundan kat kat iyiydi.
  • sözlerini de yazayım tam olsun;
    hadi canım sen de
    olmaz ki böyle
    küsen, kızan, kıran kimdi söyle?
    yine beni terkedip giden kimdi,
    kimdi, kimdi, kimdi, kimdi,
    kimdi, ah kimdi, kimdi, kimdi söyle?

yalan dolan dolu sözlerinle
    deli deli bakan gözlerinle
    beni beni dertlere salan kimdi,

yaktın beni sen kor ateşinle
    üzdün beni bitmez hasretinle
    seviyorum bırakmam diyen kimdi,

kahır keder dert hepsi sende
    kalmadı sabır tükendi bende
    dayanamam, çekemem of bitti,
    bitti, bitti, bitti, bitti,
    bitti, ah bitti, bitti, bitti böyle.

hadi canım sen de
    olmaz ki böyle
    küsen, kızan, kıran kimdi söyle?
    yine beni terkedip giden kimdi,

nazın cazın hiç bitmedi gitti
    sazın sözün de zamanı geçti
    güle güle sana da artık bitti,
    bitti, bitti, bitti, bitti,
    bitti, ah bitti, bitti, bitti böyle.
  • remix'i sahiden de orjinalinden çok daha güzel olan şarkı, fakat bu zamana kadar nasıl farketmemişim hayretler içerisindeyim. gerçekten "yine sensiz" albümünün cdsinde bonus olarak geldiyse çok şaşırtıcı. zira, tarkan'ın sesi şarkıda yine sensiz yıllarına göre daha olgun ve şarkının düzenlemesi 90'lı yılların başlarındaki düzenlemelere göre enstrümental açıdan daha zengin. herneyse; dinle gitsin :
    http://bedavamp3.gen.tr/…kan-kimdi-remix-dinle.html
hesabın var mı? giriş yap