• battle for the sun'ın huzurlu hüzünlü süppper kapanış parçası. albümü ilk dinleyişte beni kalbimden çat diye vuran bir şarkı oldu açıkçası. nerden başlasam ben de bilemedim, en iyisi susayım.
  • büyük konuşmak istemem ama sanırım placebo'nun son yıllarda yaptığı en iyi işlerden biri, bundan sonraki albümlerinde dengini arayacağım bir şarkı.

they're picking up pieces of me
    while they're picking up pieces of you
    in a bag you will be before the day is over

were you looking for somewhere to be
    or looking for someone to do
    stupid me to believe that i could trust in stupid you

and on the back of my hand were
    directions i could understand
    now that old buzzard johnny walker
    has gone and ruined all our plans
    our best made plans

don't leave me here to cast through time
    without a map or road sign
    don't leave me here my guiding light cause i,
    i wouldn't know where to begin
    i asked the kings of medicine

they're picking up pieces of me
    while they're picking up pieces of you
    lying on ice you will be before the day is over

it's a case in point baby
    that you never thought it through
    stupid me to believe
    i could depend on stupid you

and on the tip of my tongue
    were words that always came out wrong
    cause they were drowned in southern comfort
    and left to dry out in the sun but noonday sun

don't leave me here cast through time
    leave me here my guiding light cause i,
    but it seems they've lost their powers
    now all i'm left with is the hours

don't leave me here cast through time
    don't leave me here my guiding light
    cause i, i wouldn't know where to begin
    but it seems they've lost their power
    all i'm left with is the hours

don't leave me here
    don't leave me here, oh no

• placebo'nun yanılmıyorsam ilk kez trompet kullandığı şarkıdır, ayrıca bahsi geçen "noonday sun"ı albüm kapağında görmek mümkündür.
  • placebo'nun battle for the sun albümünün belki de en iyi parçası olmakla beraber, müzik açısından albüme ayrı bir hava vermiştir. trompet olayına değinmeden geçemeyeceğim, süper olmuş, müthiş olmuş. nasıl bir etki altına alıyorsa şarkı, sonlarında insanın haykırası geliyor "don't leave me hereeeeeeeeeeeee!!!"
  • mükemmel müziğe sahip placebo şarkısı. nedense albümü keşfetmeye çalışırken bana sanki eski şarkılarından biriymiş de daha ilk defa dinliyormuşum hissini verdi. aralarda kalmış keşfedilmemiş fakat bir anda karşına çıkıp "vay be nasıl bu kadar zaman farketmemişim" diye düşündüren şarkılardan sanki. öyle işte bir şey sanki bu şarkı. anlatmaya çalıştığım; çok etkilendiğim. çok çok...
  • placebo dan kesinlikle klip çekmesini beklediğim, sanırım placebo sevenlerin albümü ilk dinledikleri anda kalplerine yerleşen güzeller güzeli parça. benimkine ilk sıradan yerleşti de
  • (bkz: loop)
  • şarkı çok güzel, albüm çok güzel evet evet ama ya sen nası aaahaa-aay diyosun be brian. ister istemez dokunuyor şarkı, bi tüy ürpermesi oluyor. kapanış için mükemmel olmuş, ne diyeyim.
  • (bkz: #16243356)

büyük konuşarak diyorum ki placebo nun blue american ile birlikte yaptığı en iyi iki şarkıdan biri.

şarkının ilk duyulduğu zamanlarda sevgiliden temelli ayrılıp bodrum dan istanbul a gelirken havaş ta, uçakta, hatta metroda, her yerde sürekli dinlenmesine rağmen bıkmak mümkün olmadı.

1-2 ay geçti hala aynı tadı ve aynı burukluğu veriyor.

işte öyle bir şarkı.

edit: hala sıkılmak mümkün olmadı.
  • sıkılmak fiilinin yersiz ve geçersiz olduğu şarkı. geçtiğimiz 1 haftada bin kere felan dinledim galiba.
hesabın var mı? giriş yap