• yaz saati uygulamasinin biti$i ile beraber, saatlerimizi bir saat geri alarak kullandigimiz surec.
  • sabahin 6sinda ortaligin cillop gibi aydinlik olmasi gibi anlamsiz bir sonucu olan uygulama.
  • su an itibariyle saati geriye almamla mutlu olduğum, "ne güzel, bir saat fazla uyucaz işte" tarzında bir sevinç yaşamama neden olan uygulama.
  • ekim ayinin son cumartesiyi pazara baglayan gecesi saatlerin 2:00'dan 1:00'a geri alinmasiyla baslar, mart ayinin son cumartesi de saatlerin 1:00'dan 2:00'a alinmasiyla biter.
  • kis saatimi baslar, yoksa yaz saatimi biter celiskisi ile kis saatinin mi, yaz saatinin mi stardart oldugu sorusununu her yil ekim veya mart ayinin son cumartesi aksami sordurur. sanirim standart olan kis saatidir, ama emin olmak zor.
  • o pazar gününün 25 saat sürmesine neden olur.
  • doğu taraflarında saatin 4, 4 buçuk gibi kararmasını sağlayan acayip hadise.
    bi ööle bi bööle bizi bozar
    ya ööle olsun ya bööle
  • kış saati uygulaması diye birşey yoktur. var olan yaz saati uygulamasıdır. o da saatlerin ileri alınmasından ibarettir.
    şu an içinde bulundugumuz kış saati uygulaması denilen olgu esas-gercek zamandır.
  • kış saati diye bişey yoktur. ama maadem yaz saati uygulaması diye bir şey yaptınız. her yer saatlerce aydınlık gördünüz. tekrar saatleri geriye almanın ne anlamı var.aslolan bu saatmişte yaz saati yanlışmış. bana ne arkadaş ben dünyaya bir kere gelmişim,yarına çıkacağım garanti değil, siz bilmemkaç kilovat saat elektirik tasarrufu yapacaksınız diye neden ömrümü karanlıkta ve kış bunalımında geçireyim. herkes evine bir dinamo taksın al sana elektrik tasarrufu. alın kalan elektriği ne yaparsanız yapın. benim yaz saati uygulamama dokunmayın.
hesabın var mı? giriş yap