• kitabın lüks tüketim olarak değerlendirilip özel tüketim vergisine, roman özelinde başka insanlarla, hayatlarla empati kurdurduğu için özel iletişim vergisine, korsan kitapların da göz önünde bulundurulmasıyla kayıp kaçak bedeli ne maruz kalmasıyla sonuçlanacak kampanya.
    bazen çok da şey yapmamakta fayda var.
  • twitter üzerinde başlatılan bir hashtag'dir. katılımlarınızı bekliyoruz #kitaptasıfırkdv
  • burada önemli olan kamuoyu oluşturmak, pek çok kadın cinayeti ve benzeri olay kamuoyu sayesinde gündemde kaldı ve çözümü hızlandı.
  • kitaplara yansımayacaktır satıcılar cukkalayacaktır aradaki farkı.
    bizim bu çakal esnaf başına ne gelirse hak ediyor ya sorsan hani indirimi diye bu indirimli fiyatı abicim derler.
  • 1 şubat 2019dan itibaren kdv %0 oldu
  • rica ediyorum kitapçılara gidip de çalışanlara baskı yapmayın. bir halta yaramadığı gibi insanların, üzerinde hiçbir gücü/yetkisi olmadığı fiyatlandırma konusunda huzurlarını bozarsınız. eğer baskı kurmak istiyorsanız yayıncı ya da satıcı firmaların genel merkezlerini e-mail bombardımanına tutabilirsiniz.
    unutmayın, çalışanlar kendilerine verilen talimatları uygulamakla mükelleftirler. eleştirmek istiyorsanız çalışanları değil talimatı veren kişiyi/kişileri eleştiriniz.
  • bu ülkede olması imkansız bir hayaldir.

neyse ki hayallerimin peşinde koşan biriyim, desteğimi sunuyorum.
  • sonuna kadar destekliyorum.

bu olursa üzüleceğimiz bir konu varmış gibi hissediyorum. olsun, en azından sahiden okuyan, okumak isteyen azınlığın işine yarar.

böyle bir şey olsa da insanların gene de okumadığını görsek, dikkate alınmayacak ölçekte bir satış oranı değişikliğini görsek diye düşündüm.
    gene düzgün kitapların değil, palazlandırılan niteliksiz kitapların satışlarına etki eder bu.
  • olsun tabii ama okumayışımızın önündeki yegane engel kitabın kdv'sine ödenilen meblağ gibi de davranmayalım bir zahmet. gören duyan da kitapevlerinin önünde uzun kuyruklar oluşuyor da kdv'yi duyunca boynunu büküp geri gidiyor sanacak insanlar.

en klişe örnekle, 15 bin liralık telefon için geceden sıraya giriyoruz da 3 lira kdv 4 liraya çıktı, aman çıkmasın yoksa okuyamıyoruz diye goygoylamak güdük kalıyor gerçekten. mesele ucuzluk, pahalılıktan çok daha derin zira; bu olsa olsa ufak bir etki diye nitelendirilebilir cahilliğimiz göz önüne alındığında.
hesabın var mı? giriş yap