• makedonya cingenelerinin kurmus oldugu bir grup. balkan muziginin in oldugu donemde turkiye'de iki album cikartmislardi.
  • makedonyanın koçani şehrinde naat veliov adlı türkçe konuşan bir roman tarafından kurulmuş nefis bir orkestra.ağırlıkla nefesli sazlar vardır.zaten kurucusu bir trompet virtüözüdür."cigance", "gypsy mambo", "orient est rogue" gibi albümleri vardır.çingeneler zamanı filmindeki meşhur orkestranın ta kendisidir.şarkılarının kimilerini türkçede üzerine söz yazılmış haliyle görmek mümkündür.en güzeli de mahsun kırmızıgül'ün alem buysa kral benim şarkısıdır.harika ve eğlenceli bir melodileri vardır.pajduşka ve bitola yorumları mükemmele yakındır.
  • balkan müziği yapan grupların en önemlilerinden biridir.
  • (bkz: gadjo dilo)
  • hastası olduğum pek muhteşem orkestradır ,
    bir dönem etnik kutnik müzikal amaçlarla toplanan "tınzei orkester"(im) in çağrışım bazından balkan dayısıdır.dahası ve entry'nin en sevnçli kısmı olarak;
    bu akşam ahırkapı'da hıdırellez şenliklerinde çalacaklar!!!!!
    dinlemek isteyen hıdırellez dileğini kapsın gelsin.
  • tubacılarının ciddi çalış sorunu olduğunu düşünüyorum.zaten baritondan geçmiş tubaya büyük ihtimalle.daha bir temiz çalsalar daha iyi olur.kayıtlar iyi değil ayrıca.ama kimi için eğlenceli olacağını düşünüyorum.goran bregoviç in grubu daha zevkli.
  • harbiye askeri müzede düzenlenen 1998 (aralık ayının başlarıydı sanırım) istanbul müzik günlerinde, ermeni müziği yapan knar grubunun konserine bir şekilde izin çıkmayınca, onların yerine sahneye çıkarılmaları sonucu tanıştığım coşkulu topluluk.

iyi ki de tanışmışım...
  • açık radyo' nun askeri müze' deki müzik şenliğinde, knar' a izin verilmemesine tepki gösteren dinleyicilerin protesto alkışlarına aldırmadan (şaşkın bir halde de olsa) çalmaya devam eden neşeli grup.
hesabın var mı? giriş yap