• - mahmut senin için eşcinsel diyolar hayatım?
    + cevat bi sus amk zaten ortalık karışık.
  • baskılanmış toplumlarda kaçınılmaz olan gerçeklik.

türk aile yapısında bir erkek çocuğu eşcinsel olduğunu hissetse bile aile baskısından dolayı bunu açığa çıkaramaz. erkek gibi giyinip erkek gibi davranmayı sürdürür, hatta bu denli korkutacak bir babaya sahipse, muhtemelen de annesinin uygun gördüğü biriyle evlenir. hatta çocuğu da olur.

ama o da bir insan, o da istemeden sürdürdüğü bu hayattan dolayı gerilir, o da öfkelenir, o da mutsuz olur. öyle olunca ne olur; eşini, çocuklarını döver, trafikte yol vermeyeni döver, öğretilen yaşam biçimi ve içinden gelen hislerini birleştirebilmenin tek yolu olarak da, fırsat buldukça travestilerle birlikte olur.

demekki neymiş; çocuğunuz olursa onun da sizin gibi düşünen, sizin gibi inanan, sizin gibi yaşayan biri olması için kıçınızı yırtmayacakmışsınız. buna terbiye, din eğitimi gibi isimler verip de bir de kendinizi haklı sanmayacakmışsınız.

sonra asansördeki dayılar olsun, karısını bir başka erkekle aldatan erkekler olsun, her yerde toplum baskısından dolayı çıldırmış bireyler çıkıyor.

toparlarsak, cinsel kimliğini hangi yaşta olursa olsun özgürce yaşamaya başlamış tüm insanlara selam eder, bu cesareti bulamayanların da hislerinden güç alarak er ya da geç bunu yapmasını salık veririm.

elbette, her yazımda yaptığım gibi, çok güzel olan kadınların da gözlerinden öperim.

bu yazıda savunduğum özgürlüklerin beni eşcinsel yapmayacağını, ne yazık ki mecburen, hatırlatırım.
  • boşanınca bitecek olan durum falan değildir.

evet, bazı insanlar eşcinseldir, bazıları heteroseksüeldir. bunda garip bir şey yok. şansınıza eşiniz, kardeşiniz, arkadaşınız da eşcinsel ya da heteroseksüel olabilir.

burada meselenin özünde eviliğin de bir sözleşme olması ve evlilikten önce bilinmesi durumunda "evet" demeyecek yani evlenme iradesi göstermeyecek olan aldatılmış bir insanın kendisinden gizlenen bu gerçeklerin karşısında uğradığı maddi manevi yıkım yatmaktadır.
  • (bkz: dog day afternoon)
    (bkz: john wojtowicz)

bir de eşcinsel sevgilisinin cinsiyet değiştirme ameliyatı için banka soymaya kalkarsa ve hepsini televizyondan izleseniz ne olurdu öğrenmek için.
  • nasıl bir şey olduğunu tahayyül edemiyorum. yaşayıp durduğumuz saçmalıklarda çığır açan durum. evli olduğun adamın bir başka adamla yattığını öğrenip, bunu içine sindirmeye çalışmak nasıl bir hisdir. gerçekten düşünemiyorum. bir insanın eşcinsel olması ve bunu yaşamak istemesine sonuna kadar saygı duyarım. bunu özgürce yaşayabilmelidir. ama bunu gizlemek için bir başka insanın hayatını bile isteye mahvetmesini, toplumsal baskı - toplum yapısı - din kavramlarından bağımsız olarak kabul edemiyorum. bunu kimse kimseye yapmasın.
  • hanımın lezbiyen olmasını öğrenmekle eşdeğerdir..
  • biseksüel denir canım ona. ha seninle yatmıyordu da sen başkası ile yatana kadar uyanamadıysan o da senin mallığın afedersin.
  • eğer ki bir kadınla evlenirsem evlenmeden hatta ilişki ciddiye binmeden önce eşcinsel olduğumu söylerim, biraz cesaretim olsa 2. günden bile söylemek isterim ama beni tam tanımadan yargılamasını istemediğim için biraz zaman geçsin isterim. bunu kabul ederse ilişkimi devam ettirmeye çalışırım. ama onu ne olursa olsun aldatmam. cinsel açıdan arzulamasam bile sevdiğim birine böyle bir şey yapmam.
  • kocasının eşcinsel olduğunu başka erkekle yattığını öğrenince anlaması da iyiymiş. kocasıyla yatarken* çekirdek çitleyip televizyon izliyorlar sanırım.

edit: kendimi yanlış ifade etme, beceriksizlik, takozluk.
hesabın var mı? giriş yap