• rusya ve çin devlet başkanlarını şahinle aşıklar tepesine bira içmeye götürdükleri sahnede kahkaha attım. gayette güzel vakit geçirmelik film olmuş.
  • sansürsüz bir şekilde internetten izlendiği vakit, gayet güldüren, diğer örneklerine göre çok başarılı olan film. buna absürt diyenler var yazmış biri üstte. tam olarak neye absürt dememiz gerekiyor acaba bi açıklayabilirse seviniriz.

--- spoiler ---

*ülkeyi iş makinaları ile keserek ada yapıyorlar.
    *amerika herkesi kuduz yapmak için gizli bir saldırı planında.
    *yeni ülke olmuş olan kolonya cumhuriyeti, milli marşının arif susam tarafından bestelenmesine karar veriyor.
    *sarhoşluk anında ülkenin milli marşı "beni benden alırsan seni sana bırakmam" oluyor.
    *çocuklar okulda bu şarkıyı okuyup derse giriyorlar.
    *amerikan başkanı ile internet kafede iki liralık oturum açılarak görüşme yapılıyor.
    *aynı kafede, uzaylı ile konuşuluyor ve uzaylı ülkeyi ziyarete geliyor.
    *gelen uzaylı kendini dine adayıp camiye imam oluyor.
    *amerika ülkeye saldırıyor, savaş atılan bir tweet sayesinde kazanılıyor.

--- spoiler ---

şimdi güzel kardeşim, bu film absürt komedi değilse, hangi film absürt komedi?
  • milli marş sahnesinde yıllardır atmadığım kadar kahkaha attım. ayrıca mahir ipek performansı bir harika. çağlar çorumlu her zamanki gibi döktürmüş. hiç beklemezdim ama ben beğendim.
  • çağlar çorumlu nun deyim yerindeyse döktürdüğü film,

(bkz: peker mengen)

--- spoiler ---

internet kafe sahnesinde amerikan başkanı ile görüntülü konuşurken internetin kesilmesi, bu esnada ekrana çıkan yakınsoft yazısı, yan masadan kucaklanan sürekli gülümseyen dişlek çocuk, yavru kedi, saati 2 liradan açılan masa, görüşme sonrası atılan cs, headshot sonrası verilen tepkiyle yapımcı ve senaristin iyi bir internet cafe müdavimi olduğu anlaşılmaktadır.

yeniden 4 liralık açılan masada ekrandan belirtilen son mesaj zirvedir,

amerikan başkanı: kalabalıkta artislik yapanın, tenhada özrü kabul olmaz
    --- spoiler ---
  • iq'mu 80'e indirdim; çok güldüm. 135'e yeniden yükseltince kendimden tiksindim. yalnız 135 iq'um da ülkenin milli marşının çocuklar tarafından söylendiği sahnede yarıldı. asdf.
  • başkenti köln* olabilir...
  • en azından yutubırların filmlerinden kat ve kat daha iyi olan filmdir.
  • --- spoiler ---

-rus başbakanıyla görüştüm.
    -ha ne diyor peki ?
    -anlamadım rusça konuşuyordu.

--- spoiler ---
  • utanmasalar recep ivedik muamelesi yapacaklar. komik işte bilader, çağlar çorumlu yapmış olmuş. recep ivedik izleyip gülüneceğine bu film izlenip gülünsün. şahsen çok beğendim-keyifli çerezlik film olmuş. (büşra pekin hala kötü-kim la bu kadının torpili hakkaten?)
  • gazete manşetleri ve milli marş sahnesinde kahkaha attığım otobüs filmi.
hesabın var mı? giriş yap