• bizim mahalle bakkalı da isyanlarda...

hanımın canı gofret çekti, hava yağışlı olunca yakındaki markete gideyim dedim. sağlam reisçi olduğundan, orayı pek kullanmıyorum.

neyse ben gittim buraya, baktım ki raflar boş.

+ ya gardaş hayırdır, o yok bu yok.
    - işler kesat pek dönmüyor abi ya.
    + mal fiyatları mı arttı?
    - hem fiyatlar arttı hem satılmıyor.
    + bi kriz var diyorsun yani.
    - abi burada hafif çaplı bir kriz var.

iki kilo şekeri çıkaramayınca, haliyle sordum:

+ sonunda şeker sırasına da girer miyiz?
    - yok ya o kadar olmaz abi hehehe

dedi.

"o sıraya girer miyiz bilemiyorum ama sen, asgari ücretle iş bulduğunda sevinecek duruma geleceksin."

diyemedim tabii. yaşayıp görecek.
  • oraya bu konuşanlar için seçim sandığı koyun, şimdi ki partilerle seçim yapın akp tek başına iktidar çıkar emin olun.
  • bu insanlar da aslında akpden bi cacık olmayacağının farkında. ama el mahkum diyip veriyorlar. kılıçtaroğlu üzerinde öyle bir algı var ki insanlar mecburen akpye veriyor. ki bu algının yaratılmasında en büyük pay yine muhalif olmaktan son derece memnun kırıştarın. akpye biraz kafa tutcak bir sağ parti çıkınca da hemen fetö kozunu oynuyorlar. ha ama be olursa olsun (bkz: svihs)
  • ehonomimiz iyi değilmiydi yaw noldu
  • gonyalı gamyoncu kardeşlerim farkında değiller ama, "işte ulaşımı baltalayarak meyve sebze fiyatlarının artmasını sağlayan nakliye lobisi" şeklinde bir anonsla a haber ekranlarını şenlendirmelerine ramak kalmış durumda. yani az daha böyle ileri geri konuşursanız olacağı o, söyliim.
hesabın var mı? giriş yap