şükela:  tümü | bugün
 • mulayim kendi halinde bir insandir, ozel bir $irkette memur olarak cali$maktadir. muayene sonucunu kari$tiran salak hem$ire, mulayim'e 6 ay sonra olecegini soyler. bu korkunc haberle yikilan mulayim, eve donerken yolda bir saatli bombaya rastlar, olaylar geli$ir...
 • bu filmde,kemal sunal'ın hemşire hatunla yeşilköy rönepark'ta çay içtikleri ve yakınlaştıkları sahnenin arka planında, ufuk çizgisinde yanan bir tanker göze çarpmaktadır. (bkz: independenta)
 • büyük ikramiyeyi kazanan mülayim'in bu parayla neden umumi hela yaptırdığı sorusuna "ben zamansız gelen paranın anca üstüne sıçarım" cevabıyla yardığı film
 • bu filmde bi sahnede bombaci mülayim yine bomba bulur millet tirsar kacisir. sarisin bi kadinda olaylari takip etmektedir pencereden. oooh aman tanrim der. rita hayward gibi de hanfendi, aristokrat, karizma bir kadin izlenimi verir. derken mülayim bombayi bertaraf eder. mahallecek cok sevinilir bu olaya ve o aristokrat sarisin "aslanim mülayim be. otobusun olayim anam" der. bütün konseptin icine sicar. iste film orda kopar.
 • filmin kendine özgü bir absürd mizah anlayışı vardır. babacan doktor muayenehanesinde ölen hasta için çöpe atın der. kiralık katilin sponsoru meslek ahlakından bahseder. bombacı mülayim kendi başına uçuk bir karakterdir zaten. senaryo yazarını hakikaten merak ettim bak şimdi. ben kerim hepinizi severim..
 • en temel ozelligi, kemal sunal'in "mesela yani" kavramina atifta bulundugu yapit olmasi olan bunun disinda ise, natuk baykan ekolunun gerektirdigi fantastik diyaloglari bunyesinde barindiran film.

  bir iki ornek vermek gerekirse; mulayim, ayi abbas'in adamlarina posta koyduktan sonra "aksama gelip 100 bin lira daha alicam o ayidan" diye selam gonderir. selamin ayi abbas'a iletilmesi ise gaz verme kavraminin beyazperdedeki en iyi örneklerindendir:

  adam: abi 100 bin lirayi aksama hazir etsin dedi yoksa...
  abbas: yoksa ne ulan?
  adam: o pezevengi bohca gibi dorde katlarim dedi abi

  ikinci ornek ise, "tenis topu oynamak" gibi siradisi bir eylemi dilimize kazandirmistir. ev sahibesi ile konusurken, mulayim'in 'bombaci mulayim' unvanini aldigi meshur olay uzerinden 2 ay gectigini ogrenir mulayim. bunun uzerine sorar: "iki ay oldu mu be?" ve ev sahibesi cevap verir: "bombayla tenis topu oynadigindan beri tam 2 ay 4 gun gecti"
 • yapılmış en harika türk komedi filmlerinden. acaba yeşilçam kendisiyle dalga mı geçiyor diye sorarım kendi kendime.
 • - simdi de cicekleri sula mulayim
  .............................
  -iyi sula mulayiiim
  -baska bisey mi yapiyoruz