şükela:  tümü | bugün
  • enfes bir karizmadir. macin son anlaridir. tüm takim ileri cikmistir gol ümidiyle. en hizli ve gözüpek futbolcuyu geride birakirlar ki kontradan gol yenilmesin. o da "siz gidin, ben beklerim burayi" diye trip atar. sanki ölüme terkedilen kizilderili gibin. kaleci gibi özel bir statüsü vardir bunlarin benim gözümde.
  • kendi içinde çıkmazlara girmiş oyuncu

"ulan hepsi ilerde .. o topu bir kaçırırlarsa şu 9 numaralı arap deli gibi koşuyor bi de onun koşu yoluna atarlarsa ? o zaman yarrağı yediğimin resmidir .. ulan ? 8 numara da yaklaşıyor bu tarafa.. hmm .. lan lan aha kontratak işte yarra yedin olm .. koş lan koş .."
  • sözkonusu futbolcu ezikse bile, geride kalma emri verildiginde kendini ise yarar hissedecek, özel konumu oldugunu anlayacaktir.

-ya ama tek basina napican geride?
    -ya tamam bülent siz gidin diyorum, ben dururum burada
    -istersen sabriyi birakalim yanina?
    -yok hayir cocuk da gitsin belki gol mol atar, hepiniz gidin geriyi de düsünmeyin
    (hüznünü belli etmemek icin zorla gülümseyerek)
    -ama topu kaptirinca hemen geri dönmezseniz bozusuruz haaaa!
  • kaleci karizmasi.
  • kontrataktan yenen bir gol ile anında gidecek olan karizma..
    - abi tamam siz gidin ben dururum geride.. adam geçer top geçmez allahıma..
    - aslansın be koçum. bu takıma sen güç veriyosun..
    * kontratak başlar, gol yenir.
    - lan amına kodumun şoparı hani adam geçer top geçmezdi lan, bütün rakip takım geçti topla üzerinden..
    - abi ne vuruyosun ya?!
  • kaleci ya da defans tarafindan uzaklastirilan toplarla bulusan ve " ben olmasam burda mahfolurdunuz olm" icerikli triplere girebilen futbolcu karizmasidir.

bu modellerin % 89'u (kendi ellerimle olctum) topu ileriye dogru doldur bosalt teknigiyle yollarlar. teknik yetenege sahip % 11'lik azinlik ise topu kontrol edip hizla geriye donen takim arkadaslarina super arapasi atabilirler. onlari buradan saygiyla selamliyoruz.
  • genelde çabuk ya da hızlı oyuncuların sahip olabileceği karizma .. **

- kornerden kontratağa çıkmış rakip takımı bir şekilde durdurduğu zaman bağırıp çağırır kimsenin bişey demeye hakkı yoktur demezde zaten.
    - kornerden dönen topu kontrol etmiş hatta gelişine nefis bir şut atmış ve gol olmuşsa (yok daha neler) o zaman düşünün bir karizmayı ? hiç olmazsa direkten dönsün bari şut ... o zaman da bu geride bekleyen futbolcu karizmasına bir de sutu direkten donen futbolcu karizmasi eklenir ki aman allahım ..
  • olası kontralarda kırmızı kart görür, karizmaya karizma katar saha dışına çıkarken...
  • (bkz: falco gotz)
  • o an tek düsündügü yanlızlık duygusudur.. terkedilmi$ hisseder kendini..
    - gidin anuna koyiim gidin!
    - sizde gidin lan!
    - şşşşttt! mahmut olum sende git.
    - ama abi hoca...?
    - siktir git leyn. gibi kadir inanir modundan kendini cıkartamaz.