• ciddi ciddi böyle mallar var halen. adam halen diyor ki şuraya git, burdan al, yeter ki kimse ekonomiden şikayet etmesin, kimse kral çıplak demesin.
    bir siz zekisiniz, pazarlarda sabit kur uygulanıyor, elmanın kilosu üç senedir aynı, tekstil hiç değişmiyor değil mi geri zekalı.
    mercedes'in fiyatı şu kadar olmuş diyen adama fiat al diyor süper zeka.
    fiat 'da zamlandı diyene de e herkes arabaya binmesin diyor.
    yatacak yeriniz yok asalaklar.
  • kolay gelsin, hayırlı işler.
  • bunu söyleyen kim varsa gitsin bir pazara, o zaman görür pahalılık ne düzeyde. meyvelerin kilosu resmen 10 liradan başlıyor, hepsi de tatsız ne olduğu belli değil zaten.
  • bir hükumet düşünün, başarısı ülkedeki gerizekalı popülasyonunu arttırmak ve cehaleti meşrulaştırmak. büyük başarı cidden, zaten başarısızlıkları kabul etmiyorlar...

şahsının açıklaması
  • kriz yok sen hint fakiri gibi yaşamayı bilmiyorsun.
  • uzakta değil, benim dedemin beyanı. dedem 3 bin civarı emekli maaşı alıyor. kira gelirleri var ama bitini kurutup yiyen modellerden, cebinde akrep var. günlerce bulgur pilavı yiyebilir cimrilikten. kafanızda oluşturdunuz bu modeli dimi? uzakta değil, sizin de vardır bu model tanıdığınız.

hayat pahalı deyince işte bu adam gelip bana diyor ki "sen alışveriş yapmayı bilmiyorsun". nereden bakarsan bak ahmakça. anlatmaya çalışıyorum anlamamakta direniyor. bu tipler anlamaz, yormayın kendinizi. bu zihniyetler ölmeden de ülke düzelemez.

edi: imla.
  • bir sığır söylemidir. ot yiye yiye beyin proteinsiz kalmıştır.
  • kıtlık yok sen aç kalmayı bilmiyorsun.
hesabın var mı? giriş yap