• ciddi ciddi böyle mallar var halen. adam halen diyor ki şuraya git, burdan al, yeter ki kimse ekonomiden şikayet etmesin, kimse kral çıplak demesin.
    bir siz zekisiniz, pazarlarda sabit kur uygulanıyor, elmanın kilosu üç senedir aynı, tekstil hiç değişmiyor değil mi geri zekalı.
    mercedes'in fiyatı şu kadar olmuş diyen adama fiat al diyor süper zeka.
    fiat 'da zamlandı diyene de e herkes arabaya binmesin diyor.
    yatacak yeriniz yok asalaklar.
  • bir hükumet düşünün, başarısı ülkedeki gerizekalı popülasyonunu arttırmak ve cehaleti meşrulaştırmak. büyük başarı cidden, zaten başarısızlıkları kabul etmiyorlar...

şahsının açıklaması
  • uzakta değil, benim dedemin beyanı. dedem 3 bin civarı emekli maaşı alıyor. kira gelirleri var ama bitini kurutup yiyen modellerden, cebinde akrep var. günlerce bulgur pilavı yiyebilir cimrilikten. kafanızda oluşturdunuz bu modeli dimi? uzakta değil, sizin de vardır bu model tanıdığınız.

hayat pahalı deyince işte bu adam gelip bana diyor ki "sen alışveriş yapmayı bilmiyorsun". nereden bakarsan bak ahmakça. anlatmaya çalışıyorum anlamamakta direniyor. bu tipler anlamaz, yormayın kendinizi. bu zihniyetler ölmeden de ülke düzelemez.

edi: imla.
  • kriz yok sen hint fakiri gibi yaşamayı bilmiyorsun.
  • bunu söyleyen kim varsa gitsin bir pazara, o zaman görür pahalılık ne düzeyde. meyvelerin kilosu resmen 10 liradan başlıyor, hepsi de tatsız ne olduğu belli değil zaten.
  • kıtlık yok sen aç kalmayı bilmiyorsun.
  • son 10 yıldır ülkede kriz var. ama ülke halkı da biraz araştırma özürlü.

önce pazarcılarla başlayalım. pazarcı esnafı neyi nerede kaça satacağını bilir. 8 liraya satılan kirazı aynı gün daha alt kesime hitap eden pazarda 5 liraya bulabilirsiniz. eryaman pazarı ile sincan imam hatip'in karşısındaki pazarı veya bornova pazarı ile çay mahalle pazarını karşılaştırın boş zamanınızda. çağdaş veya migros'tan 16 liraya da alabilirsiniz tabi. bu konuda önce gezip sonra alışveriş yapmak en doğrusu olacaktır.

bakkalı, küçük marketi, manavı, dışardan su almayı bırakın. su artıma cihazı araştırın. kendinize bir gross market belirleyip oraya gidin. fiyatları aklınıza gömün. arada başka gross'lara gidip fiyatları karşılaştırın.

her zaman bir ayağınız köyde olsun. et tedariğini kurbana bırakın. raf ömrü yüksek her ürünü köyden toplayın. köylerde aylarca emekli maaşına dokunmaya gerek duymadan yaşayan bir sürü insan var eğer dikkatle bakarsanız.

elektroniği kendini kanıtlamış markalardan alın. beyaz eşya için tavsiyem her makinede değişir. çamaşır makinesinde lg, bulaşık bosch veya beko, buzdolabında da profilo önde f/p bazlı. tabi o markanın da en çok tercih edilenini, hakkında şikayet olmayanını bulmanız lazım. pc için vaio, telefon için xiaomi güzel tercihler.

kendinize bir kredi limiti belirleyin. ben bunu üçte bir olarak düşündüm. biri krediye, biri kredi kartına, kalanı harcama ve tasarruflara olacak şekilde aksatmadan günü kurtarabiliyorsunuz.

halkımıza hizmet serimize alt gelir grubu tavsiyeleriyle ilk fırsatta devam edeceğiz.
  • ucuzcu zincir markette et ürünü adı altında satılan baharatlı tavuk gagası ve hindi derisi karışımını yiye yiye mutant sakatat adama dönüşme yolunda emin adımlarla ilerleyen kişi beyanıdır.
  • dün kilosu 24 lira'dan kiraz aldım,
    sevgiler
hesabın var mı? giriş yap