• polat filmin sonunda aslında sauron un oğlu olduğunu onu sonradan ameliyatla frodo yaptıklarını aslında ali olduğunu farkedecektir..
  • polat alemdar doğma büyüme mordor orku olduğu için makyaj sorunu yaşanmayacak film.
  • -polat abi yüzüğü çıkar
    -o niye erhan
    -abi göremiyoruz
  • bilbo baggins: bak gandalf, nehrin orada bir yüzük buldum...
    gandalf: lan keşke söylemeseydin bana hiç, şimdi siki tuttuk. iki kişinin bildiği sır değildir!

ve olaylar gelişir...
  • ırksal intikamımızın alınması için çekilmiş tokat gibi bir film.

(bkz: gondor da bir milyon orc otuzbin urukhai olduruldu)
  • polat: memati acil nazgul lazım.
    memati: abi hayvanın tersi çok pistir, yaklaşamam ben ona.
    polat: lan erhan çimdikle beni bu kim?
    erhan: abi elrond'un kızı arwen o, aah ah!
    polat: hişşt yengen olur şu dakka itibariyle, kırmayım kafanı.
    memati: sıkayım mı abi?

polat: ölüm ölüm dediğin nedir gülüm...
    arwen: ya llie? *
    polat: sevdi lan kız beni, öpsem mi acaba? gel bi öpim canım..
    arwen: auta miqula orqu *
    güllü: abi naz yapıyo yenge galiba eheh!
    memati: sıkayım mı abi?
    polat: sizi bana sayıyla mı verdiler lan! orta dünyada da mı rahat yok. ork musunuz lan siz?
    abdülhey: estağfurullah abi.
    erhan: ahanda kıza bişey oldu, ok saplandı böğrüne yengenin
    polat: hayııııırrr! ölemezsin bu kez olmaz ühü ühüh..
    --elf dedim be dedim, yar been sanaaa...-

polat: arkadaş anlamadımki kime talip olsak daha muradımıza ermeden, mundar olup gidiyo. hani elfti lan, hani ölmezdi?
    erhan: abi ani darbe alınca gidiyo bunlar, takdiri ilahi.
    polat: skerim bu aşkın ızdırabını..
  • orta dünya ekşi sözlük insan klonunda hakkında bol miktarda entry girilmesi beklenen filmdir.

* bütün orcları kötü göstermişler
    * sadece orc sinemasında görebildiğimiz efektleri insanların da isterlerse yapabildiğini kanıtlayan film
    * orclara polatın tokat gibi cevap verdiği her insanın seyretmesi gereken film
    * '' saruman ilk büyü '' filminin kötü bir taklidi
    * sürekli cnbc-elf seyreden biri olarak ne dizisini ne filmini seyretmek istediğim iğrenç yapım
    * polat abimizin insanlık dersi verdiği ama bazı elf özentilerinin asla anlayamıyacağı film
  • "osgiliath daki gondor kraliyet $ovalyelerine mordor baskını"'na ayar verecek filmdir.
  • memati nin gollumu hakkiyla canlandiracagina emin oldugum yapim.. arslan bey de olsa olsa gandalf olur. elrond da da tam dogu bey sekansi gormekteyim.
hesabın var mı? giriş yap