• sitelerinde bulunan ürünlerin her birisi "stokta var" şeklinde ve tüm numaralarıyla size sunulur. müşteri bilmez ki, o ürünler aslında kendilerinde yok.
    bir hikaye anlatayım da;

tecrübelerinize dayanarak, türkiye'de olmayan bir ayakkabıyı sitelerinde görürsünüz. eminsinizdir ki, o ayakkabı o mağazada yok. ararsınız, bu ayakkabının şu modelinin şu numarası elinizde var mı dersiniz, var cevabını alırsınız. kendilerine ankara'da ikamet ettiğinizi, eğer ayakkabı gerçekten varsa atlayıp sırf ayakkabıyı almak için istanbul'a geleceğinizi söylersiniz; hayhay efendim derler.

sinemanın devamı; gidersiniz, ayakkabıyı almak için dükkana girer ve ilgiliyle konuşursunuz; ayakkabının depoda olduğunu, yarım saat içinde getireceklerini söylerler. siz orada beklemeye devam edersiniz. o sırada o satış elemanı size o ayakkabıdan daha iyi modellerin olduğundan bahseder, sizi vitrine çekmeye çalışır. siz ısrarla o ayakkabıyı istediğinizi söylersiniz ve dilindeki baklayı çıkartır;

+ pardon efendim, eleman yanlışlıkla size ayakkabının olduğunu söylemiş, malesef numaraları karıştırmış. elimizde o modelden sadece 47 numara var.
    - e peki kardeşim, madem 47 numara var da, neden ben ısrarla bu ayakkabı için ankara'dan geleceğimi söylediğimde bana var diyorsunuz.
    + kusura bakmayın efendim, gerçekten üzücü bir yanlışlık olmuş. eğer isterseniz diğer ayakkabı mod...
    - kes!

ellerinde olmayan modelleri varmış gibi pazarlamaya çalışıyorlar işte, ayıp be kardeşim. ama camia sizin ne olduğunuzu biliyor, kimsenin zoruna gitmesin ama böyle...

son olarak, sattıkları ayakkabı modellerini farklı sitelerde en azından bir karşılaştırın, değişik dükkanları gezin ve aradaki uçurum fiyatları kendiniz görün, daha da bişi demiyorum.

ısrarla uzak durun!
  • az sayıda çeşit barındıran ama kral bir sahibi olan outdoor mağazası. yer olarak karaköy'de. buff'ı türkiye'ye onlar getirir. fiyatları genel olarak pahalıdır ama pazarlıkla uygun bir fiyata alabilirsiniz.
  • n11 üzerinden yanlışlıkla bunlardan bi ürün almış bulundum. imanım gevredi 1.5 aydır.

en son para iadesini alabildim. başka yerden 3 tl ucuz diye aldığım kafama sıçayım. şimdiye çoktan eskitmiştim bile başka yerden alsam.

şimdi bu akşam başka siteden sipariş vericem. burdan sakın internet üstünden alışveriş yapmayın. stokta yazıyorlar ama alakası yok.
  • (bkz: canım sözlük)

gözüme kestirdiğim ayakkabı burda 70 lira ucuza satılıyordu. numara da stokta var görünüyor. tam alacakken dedim sözlükten şu sitenin yorumlarına bakayım. büyük bi hatadan döndürdün beni cağğnım sözlük!
  • keşke başta yorumları okusaydım diyeceğim ama mağazasından baya memnun kalmıştık ondan bir falso çıkacağını düşünmemiştik.
    baya bir süredir aradığımız çadır marmot un tungsten modeli, tek bir tane kalmış ve koca türkiyede sadece tek stok bu sitede görünüyor. çok sevindik satın almasını yaptık, 2 saat sonra aradılar ve stokta vardı ama bulamıyoruz size başka modeli indirimli verelim dediler. ilanlar hala duruyor. almak isterseniz internette hala var görünüyor ama stoklarında yok bilginiz olsun.

geç gelen edit: sağolsunlar sorunla baya bir ilgilenip süpriz bir hediye ile gönlümüzü aldılar.
  • aman sakın diyorum. ben okumadım sözlüğü ama sen okuyorsan dur önce bi oku.

tanım: firmalarının isimlerinden belli olduğu gibi, size müşteriden ziyade çöldeki bahtsız bedevi muamelesi yapacak olan ve kesinlikle uzak durulması gereken outdoor ürün sattığını iddia eden bir e-ticaret firması.

ucuz diye gördüğün ayakkabıyı aldığını sanırsın ama o ayakkabı aslında stokta yoktur. seni ararlar tabanında kimsenin fark edemeyeceği bir defo olduğunu söylerler ve maliyeti düşük olan başka bir ayakkabı veya farkını isteyerek daha pahalı bir ayakkabı kakalamaya çalışırlar. bide seni keriz yerine koyup 30 lira sözde indirim uygularlar. oyalanırsın, sinirlerin bozulur, bir o kadar mesai harcarsın, telefonlarda ulaşmaya çalışırsın ama elde kalan sıfır olur.

eğer böyle bir hatayı yaptıysan paranı derhal geri istemelisin. aksi halde vakit kaybıdır. hiçbir şekilde müşteri memnuniyetini veya firmalarının imajını düşünmezler. düşünseler zaten ne yapar eder ürünü tedarik edip size yollarlar.
  • yıl 2017 olmuş hala buradan alışveriş yapanları görmek, hala içimizde saf ve iyi niyetli insanlar olduğuna işarettir.

sitelerinde stok var yazıyorsa yoktur.
    telefonda stok sordunuz var diyorlarsa yoktur.

yerine başka bir şey alın diyerek indirim uygularlar. siz ürün bakar beğenir ve iletirsiniz ama sonradan her üründe kullanamayacağınızı söylerler.

varlıkları kutup ayılarına hakarettir.
  • 10.03.2017 tarihinde sipariş vermiş olduğum ürünü 6 gün sonra kargoya verebilmiş firmadır kendileri. ürünün elime geçmesi 7 günü bulacak

2017 yılı e-ticaret standartları açısından bakıldığında, amazon.com'un hızlı gönderi seçeneği ile 7 günde machu picchu'dan felan ürün gönderdiğini düşünce, bu arkadaşların ürünü aynı şehirde yaşayan şahsıma 1 hafta da gönderebilmiş olmaları değişik tabii.

savunmaları da şu : "bu ürün üç iş günü içinde kargoya verilen ürün" diyorlar. yani sitelerinde sattıkları ürün stoklarında yok, doğal olarak mağazalarında filan da yok. açıklamalarına şu şekilde devam ediyorlar "siz sipariş veriyorsunuz ürünü. onlar da gidiyor başka bir firmaya sipariş veriyor. o firma önce ürünü kutup ayısına yolluyor sonra kutup ayısı da size yolluyor. " yani suç biz de değil öbür firmada diyorlar.

benim ürünüm yanlış gelmiş geri gitmiş. sonra firmayı aramışlar "müşteriye ordan siz yollayın" demişler, o firma da yollamamış geciktirmiş vesaireymiş bişimiş.

sonuçta ben ürünü geçen hafta cuma günü sipariş verdim, bir sonraki cuma günü elime ulaşıcak. başka firma filan da bilmem ben.

ben siparişimi kutupayisi.com üzerinden verdim. neden geciktiği niçin geciktiği, arada başka firma mı varmış, oymuş buymuş beni pek ilgilendirmiyor... istanbul içine 1 haftada ürün yolluyorsunuz.

edit büdüt: ha bu arada objektif bir yorum yapmakta fayda var. telefon açıp sorduğumda ilgilenmediler mi ilgilendiler , durumu açıkladılar, mail attılar vs. kusura bakmayın da dediler. ama bütün bunlar aynı şehire bir haftada ürün gönderildiği gerçeğini değiştirmiyor.
  • oglum icin internet sitelerinden aldigim trek jet 16 stoklarinda olmadigi icin, yerine trek superfly 16'yi aradaki fiyat farkini kendileri odeyerek gondermeyi oneren ve gonlumuzu alan marka. rengi kirmizi olmasa da 1500 liralik bisikleti 1060 liraya almis olduk; ogluma da fireman sam'in kullandigi bisiklet oldugunu soyleyerek renk meselesini hallettik.

musteri memnuniyetini dusunen marka.
  • aldığınız ürünü 1 hafta kargoya vermeyen sizin de ihtiyacınız olan zaman geçtiği için (kamp için termos alıp kampa termossuz giderek) cumartesi gece vakti iptal işleminde bulunup "ürünü kargoya vermeyin" dediğinizde pazar günü ürün ekranında kargoya verildi yazan firma. takip numarası, kargoya verildi maili falan yok tabi. müşteriye karşı böyle bir kurnazlık yapmak hoş görebileceğim bir konu değil, ürün gelse bile bu işlemi iptal edeceğim. müşteri kaybetme noktasında gerçekten yetenekliler. acil ihtiyacınız varsa veya eyüp sabrınız yoksa alışveriş yapmanızı önermiyorum.

edit: cumartesi günü kargoya verilen ürünün kaydı pazar günü bana yansımış kısacası bir kurnazlık söz konusu değil bu sebeple işlemi iptal etmedim ama yandı gülüm keten helva misali benim malzeme kampa yetişemedi. bugün müşteri hizmetleri tarafından arandım durumdan dolayı özürlerini dile getirdiler. özellikle hafta içi aramış olmama rağmen kargoya verilmemiş olmasını ilettim. umarım bundan sonra müşterilerine böyle bir durum yaşatmazlar.
hesabın var mı? giriş yap