şükela:  tümü | bugün
 • net gerizekalıdır. ayrıca bencildir ve insanların haklarını gasp etmektedir. sen sabahtan geleceksin, yer tutacaksın ve sonra saatlerce kütüphaneye uğramayacaksın. o saatler arasında çalışmak için kütüphaneye gelen ama yer bulamayan insanlar da geri dönecek. azıcık insan olun da sadece kendi küçük ve zavallı dünyanızda yaşamadığınızın farkına varın. insanların haklarına da girmeyin.
 • düşüncesizlik ve kütüphane adabından habersizliktir. tarafımca bilinen faunaları istanbul üniversitesi merkez kütüphanesi ve istanbul üniversitesi hukuk fakültesi kütüphanesidir. fakülte kütüphanesi bu soruna, yarım saat boyunca gelmeyenlerin yerine geçilebileceği kuralı ile çözüm bulmaya çalışmaktadır.

  fakat; aklıma hep şu soru geliyor: bunun tek suçlusu öğrenciler mi? kocaman kampüslere küçücük kütüphaneleri reva görenlerin hiç mi suçu yok? zira; kütüphanedeki her masa öğrencilerle dolu olsa dahi, bazı dönemlerde** kütüphanede yer bulanamadığı oluyordu.
 • bana denk gelirse eşyalarını direkt kapının önüne fırlatacağım insandır.
 • plaja gittiginde şezlonga havlu atmak eylemini gerceklestiren insandir kendisi, en kotu ihtimalle kuzenidir.

  cakaldir, bundan zevk alir. yeri gelir ovunur bununla.

  ortak mekanlari kullanma adabi diye birseyin varligindan bihaberdir. her yer onunundur cunku. bi alanin ortak olmasi herkesle paylasildigi anlamina degil, herkesten cok onun hakki oldugu anlamina gelir kendisi icin.

  bencildir ozetle.

  ama ust tarafta bi noktaya barnak basilmis katilmadan edemiycem. kampus nufusunun binde birine yetecek kadar masa sandalye olursa kutuphanede bu tarz davranislarin onu acilir tabi.

  son olarak kutuphanede uyuyanlar var bi de millet calisacak yer bulamazken. gozunuzu seveyim yapmayin. yurtta kalan bi arkadasa rica edin bi saat kestirin cok fenaysa durum.