• kuzularin kafasinin iki yanindan sallanan organ. duyma islevini yerine getirir. biri meee dese mesela duyar bu hemen meeee too die cevap verir
  • (bkz: kuzukulağı)
  • kurutulup petshoplarda kemirme amaçlı satılanı köpeklerin favorisidir. insan bir fena olur cakkıdı cakkıdı köpeği çiğnerken.
  • yaramaz kuzuların kulağını ısırırlar, kuzu gibi olurlar sonra...
  • erik dediğimiz ağaçta yetişen kütür kütür versiyonunun yerde, marul gibi toprakta yetişen kıtır kıtır şeklidir. tadı aynıdır ama ben şu an kanzuk manzuk istifa etsin:(
  • şekil olarak rokaya çok benzeyen ama tat olarak tamamen zıttı olan yeşilliktir aynı zamanda. niye kimse yazmamış bilemedim. canım çekti.
  • rokaya limon sıkmışlar gibi. lezzetli bir ot.
  • o hafif ekşimsi tadından dolayı en sevdiğim ot oldu kendileri. gördüğüm yerde yapışıyorum.

tek başına bile yerim. yanında başka bir şey olmasına gerek yok.
  • neredeyse şeffaf olur kuzuların kulakları. ince, pembe ve hafif tüylü bir organ. genelde sarkık olur, aslında genellemeye gerek yok, hep sarkık olur. dik kulaklı kuzu olmaz, ben görmedim hiç. kulakları kalkık olsa aslında daha iyi işitebilir kuzular. şöyle bir hipotez ortaya atılabilir bu konuda: hiçbir kuzu başka bir kuzunun kulak deliğini görmemiştir.

kulaklarını kaldırıp kulağına bağırsanız şaşırır muhtemelen, duyduğu o ses hayatında duyduğu en yükses sestir çünkü. bunu yaptığınızda deli gibi kaçacaktır sizden. ama yapmayın bunu, yazık hayvana.
  • hatay’da ekşilik denilir. şeklinden dolayı kuzu kulağı ismini almışsa da tadından dolayı da ekşilik ismini haketmektedir. kısır’ı bu bitkiyle yemeyi muhakkak deneyin.
hesabın var mı? giriş yap