şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ülkemize filmekimi kapsamında gelmiş olan, romain gavras'ın yönettiği komedi-suç türünde bir film. bol bol güldüren, kendini izlettiren cinsten. kadrosu ise karim leklou, vincent cassel , françois damiens ve isabelle adjani gibi iyi isimlerden oluşuyor.

  --- spoiler ---

  l'europe, ce n'est pas le club med!
  --- spoiler ---
 • italyan mafya filmlerini andıran kara komedi örneği dünya senin fransız milliyetçiliğini savunarak ironi ve mizahı beraber harmanlıyor. sürekli illuminatiden bahsediyor ve ingilizlere taşlama yapıyor. espriler ise oldukça anlamlı ve düşündürücü… filmin odağına yerleştirilen çocuk karakter ise filme renk katıyor. çocuk deyip geçmeyin, onlar her şeyin farkındalar mesajıyla seyirciyi içine alıyor.
 • romain gavras çizgilerinin dışına taşan henüz değeri bilinmemiş filmlerden. senaryodaki bazı aksaklıklar kendini hissettirse de genel olarak beğendim. daha agresif ve köşeli bir film beklerken kara komedinin içinde buldum kendimi. çok güldüğüm yerler oldu.

  hiçbir yerde adının sanının geçmemesi, hakkında doğru düzgün bir inceleme ya da kritiğin bulunmaması enteresan. çin'in hayalet şehirleri gibi kaderine terk edilmiş adeta film.

  https://www.imdb.com/title/tt6892462
 • yardımcı oyuncu olmasına rağmen vincent cassel'in döktürdüğü film. r. gavras'ın müzik video klipleri üzerinden rüştünü ispatladığını zaten biliyorduk. bu filmle de teyit etmiş olduk.
 • yaralı yüzde al pacino'nun evindeki dünyanın üstünde yazar.

  "the world is yours"
 • netflix'te görünce 'neymiş bu ya acaba' diyip , açıp izlediğim ve 1.5 saat süresiyle ara ara eğlendiren ama daha ötesine geçemeyen bir romain gavras filmi.üstteki entryde de bahsedilmiş.fransız komedi filmlerinden çok italyan komedi filmlerini andıran bir film.

  vincent cassel oyunculuğu ile filme renk katmış ancak o kadar daha fazlası olmamış.film en baştan sona doğru gittikçe tempo artırmasıyla heyecan seviyesini artırarak ilerliyor devamlı ve bu da sıkılmamanızı sağlıyor.fransa'nın multi kültürel yapısını ve varoş kültürünü yansıtması açısından güzel bir film ayrıca.

  filmin adının da scarface filminden gelmiş olabileceğini tahmin etmekteyim ki filmde de scarface adı geçiyor bir yerde.

  6/10