• daima soldan çeken, oğuz atay'vari kaygılara gark olmuş (bkz: #21245717), keyfi keyfim, derdi derdim dostum.
    gamlı gördüm kendisini. yanına gittim.
    dedim: "bu yaşta bu ne umutsuzluk?"
    dedi: "bu yaşta umutsuz olmayacağım da, sizin yaşınızda mı umutsuz olacağım? sizin yaşınızda umutsuz olursam, o zaman gerçekten umut edilecek hiçbir şey kalmamış demektir." (melih cevdet anday, dikkat köpek var)

"hadi hadi," dedim, "tütün getiriyorum sana." hemen de neşelendi. camgüzeli çiçeği gibi: az bir su ver, bir gönlünü al, keyfi yerine gelir naz etmeden; öyle bir insan işte.
  • kendi nick altına yazan yazar, zira bazı yaşam formlarına seslenmesi lazım. yıldırım türker'le ilgili girdiği entry artık nasıl bir etki yaptıysa bazı debil bünyelerde, şimdiye kadar yazdığı bütün entry'leri sıradan "çok kötü" butonlarına abanılarak tecavüze uğramakta. yani tamam , her şeyi anlar da bu yazar, bu kadar hazımsızlığı ve gerizekalılığı anlayamaz.

karması çok önemli abiler, n'olur etmeyin.
  • beş yıl sonra hesabını kurtaran kişidir kendisi, herkese yeniden merhaba. kafasını azcık çalıştırsaydı muhtemelen bu kadar uzun sürmeyecekti. ama olsun, ya on yıl sürseydi.
  • o'nun çocukluk kahramanları he-man, süpermen filan değildi; gerçekten yaşadı onlar: (bkz: #23121928)
  • zerrece tanımıyorum lakin yazdıklarıyla birçokları arasında "objektiflik" ölçütüyle sıyrılabilen nadir insanlardan olduğunu görmek, yazdıklarını okurken aldığım tadı pekiştiren etmenlerden oldu. zira görülen o ki gün geçtikçe böylesi kararlı bir duruşa ve objektifliğe sahip, bilgili insan sayısı hızla azalıyor.
  • yazdıklarının altına çekinmeden imzamı çakacağım, gece gece kendisine attığım mesaja ışık hızı ile cevap veren, ama benim iade-i ziyarette geç kaldığım okunası yazar.
  • allahın floransa'sından istanbul'a geri döner dönmez kendisini hemen bir yerlere kaçırıp hasret gidereceğim aslan parçası.
  • entrylerini okuyunca, "savaşın da * bir hukuku olduğunu ve kısa vadede olmasa da orta-uzun vadede bu hukuka uyanların kazanacağını anımsatmış yazardır.
    ayrıca bana evet, isyan'ı hatırlatmış, "herkes kendi şarkısıyla savaşır ve şarkılar kazanır *" dedirtmiştir.

edit: anlam bozukluğuna yol açan "anımsatan" kelimesini anımsatmış olarak editledim.
  • yardımsever, ilgili, insanı insanlık için umutlandıran bir yazar.
  • iyi iletişim kurabilecek iki insanın yanlış şartlarda karşılaşınca ne kadar yanlış olabileceğini göstermiştir bana.

münazara "etmeme" biçimimden bahsetmiş. bu konuda kendisinden özür dilemek zorundayım zira bahsi geçen konudaki üslubumun yanlış olduğunu kabul ediyorum. bunun -bahane olmamakla beraber- sebebi ise farklı fikirdeki yazarlarında aynı şekilde "benden olmayan bana düşmandır" söyleminin etkisinde kalmış entryleridir. provokasyona geliyoruz mütemadiyen azizim.

badilerimden ilki oldu. (ssg'den sonra) umarım bundan sonra ekşi sözlük yazarlığını hakedebilirim gözünde. benden konuya daha hakim kendisi. en yakın zamanda birikiminden faydalanmak isterim.
hesabın var mı? giriş yap