• yüksek ihtimalle önümüzdeki sene fenerbahçemizin guard rotasyonunda göreceğimiz fransız basketbolcu.

çok olumlu baktığım bir transfer değil. aradığımız tipte penetre edebilen bir guard değil, yukarıda iyi savunmacı denmiş ama savunması da vasat altı. yine de obra hocamın hikmetinden sual olunmaz.

yukarıda bir yazar obradovic'in yaptığı kötü transferlere örnek verirken zisis, pero, guduriç yazmış. yazdığı adamlardan biri avrupa'nın en underrated, yunan basketbolunun en iyi guardlarından biri. diğeri 3 euroleague şampiyonluğu sahibi, nba yapmış bir adam. sonuncusu daha bir hafta önce nba yaptı.

allah size akıl fikir bize de sabır versin yemin ederim.

edit: daha evvel içerideki maçları genelde ikinci çeyrekte kaybeden, barcelona ve türevleri ekiplerden her maç 40 sayı fark yiyen bir takıma üst üste 5 kez f4 yaptıran adam için başarısız diyen insanları görmek gerçekten üzücü.
  • yedi şut deneyip sekizini atan fransız basketbolcu. üstteki iki yazar birden yanılıyor olamaz, öyle değil mi?
  • f4 yapmanın yolu 35 milyonu herhangi birine vermek ise neden herhangi birine vermiyorlar o zaman geri zekalı mal değneği. neden ataman'a bir tane avrupa takımı bile takım emanet etmiyor o zaman. madem hiç bir farkı yok neden mevcut koçlarıyla sözleşme yeniliyorlar.

obradovic altı sezonda ligde dört kez şampiyon olmuş euroligde beş kez f4 yapmış 1 kez şampiyon olmuş.

ha sen bir embesil ezik olarak bu şampiyonluğu küçümsüyor olabilirsin ama son on sezonda üç kez şampiyon olan bir tane bile takım yok. aktif koçlar arasında ikiden fazla şampiyonluğu olan koç yok. demek ki o eurolig şampiyonluğu basitçe gelmiyor. 35 milyon euro bütçeyle barca beş senedir f4 yapamıyor dokuz senedir de şampiyon olamıyor. bu sene bütçeyi daha da arttırıp 40-50 milyon arasıan çekti.

senin sikik beynin algılayamıyor tabi bunları. çünkü kümede kaldığı için şükredecek ezik bir takımın çifte kavrulmuş ezik bir taraftarısın.
  • bir fransız basketbolcu uzerinden birbirlerine ve hatta birbirlenin anasına küfreden türk sporseverler.

westermann şu yazıları okusa ne diyor lan bu manyaklar derdi heralde.

çok çirkiniz be ülkece. gerçekten. leşiz.
  • başlığında kuduz köpek gibi salyalar saçan bir sik kafalıyı engellememe vesile olmuştur.
  • ben de colo'dan sonra açıkçası bir tane delici, atletik kısa oyuncu bekliyordum. zira bobby, datome ve kalinic malesef bir çok iyi özelliklerine rağmen bu ihtiyaca hiçbir şekilde cevap veremezler.

kostas ve de colo ise belli ölçüde bu sorunu giderebilirler.

pierria henry ismine çok sevinmiştim. ancak büyük ihtimalle oynatacağımız dakikalar düşünüldüğünde maliyetliydi.

sorunu yine spacing ve pick&roll üzerinden çözebileceğini düşünmüş coach. çünkü westermann'ın en güçlü yanı pick&roll oyunu, kalan özelliklerinin ise çoğu şey ortalama. boyu uzun olduğu için switch savunmasında kullanılabilecek, ayrıca coach sırtı dönük oyunlar üzerinden oyun kurmayı sevdiği için, bu yönüyle de tercih edilen oldu. hem sloukas'ı hem de colo'yu yedekleyebileceğini 15-18 dk arasında iyi bir rotasyon oyuncusu olacağını düşünüyorum. ancak kimse bir vasilije micic beklemesin. zira oyun aklı ve oyun stili benzese de ona yakın bir çevikliğe sahip değil, zaten sakatlık geçmişi de malum. her halükarda guduric-green rotasyonundan daha iyi noktadayız.

ama kocaman bir 4 numara zaafımız var. avrupa'da en sıkıntılı pozisyon. alınabilecek oyuncu havuzu bir elin parmaklarını geçmiyor. nba transfer çılgınlığının bitmesi beklendi büyük ihtimalle. ancak orada da kalan pek bir oyuncu gözükmüyor. eldeki derrick williams ve chris singleton opsiyonları ise büyük ihtimalle maliyetli. ki ucuz bile olsa umuyorum singleton'ı almak gibi bir hata yapılmaz. bonservis bedelini bilmiyorum ama diğerlerinden daha az maliyetli olursa anthony gill muazzam bir ekleme olur bu takıma.
  • (bkz: 30 ocak 2020 alba berlin fenerbahçe beko maçı) nda son periyotta 3 çok kritik üçlük atıp,5 rebound alan ve aynı zamanda maçı çeviren,kazandıran sepet topçusu.
  • lauvergne ve de colo ile üç silahşörlerimizi oluşturacak oyuncu.
    atos - de colo, portos - lauvergne, bu da aramis*
  • geçen sene yaşadığımız rotasyon sorunlarını minimalize etmeye yönelik transfer. ancak hâlâ uzun rotasyonunda bir sorunumuz var. bütün avrupa'nın merakla beklediği 4 numara için fenerbahçe beko kimi alacak?
  • pozisyonuna göre uzun boylu, uzun kollu, birebir savunması iyi, saha görüşü nefis, yaratıcı, zeki, atlet uzunlarla özellikle tepeden müthiş pick'n roll oynayabilen, backdoor cut pasları seven, missmatch'lerde sırtı dönük oynayabilen, geçmişte korkunç potansiyelli görülse de bir türlü beklenen seviyede patlamamış bi guard.

kötü şutör olduğunu söyleyen, bir yandan da obradoviç'e sallayıp duran tiplere bakmayın. örnek vereyim; guduriç bize gelmeden önce kızılyıldız'da , 2 sezonda 53 euroleague maçına çıkmıştı. sırasıyla %37 ve %30 üç sayı isabeti vardı. fenerbahçe'ye geldiğinde bu rakam önce 44%'e, sonraki sezon ise %47'ye fırladı. adam bizden önceki 2 sezon sırasıyla %47 ve %49 iki sayı isabeti buluyordu. bizde ise ikilik oranı ilk sezonunda %65, son sezonunda %63 oldu.

yani isabet oranlarına bakıp "kötü şut atıyor" derken ve hele hele fener'e karşı oynadığı maçlar örnek gösterilirken basketbolun b'sinden anlamadığını da teşhir ediyor kimi herbokolog.

gelecek mi bilmiyorum, gelirse bizde yararlı parça olur, zamanla çok sevilir.
hesabın var mı? giriş yap