• nick cave sizi hayatın beş para etmeyeceğine inandırdıktan sonra leonard cohen de sizi tek çarenin intihar olduğuna ikna eder, derken tom waits gelir ve az bekle lan göt iki duble viski içelim şurda sonra ölürsün der.
  • temel sıvı tüketim maddesi su yerine viski olacaktır bu çıkım olayı sonucunda.
  • gözümün önüne izmaritlerle dolup taşmış küllükler, boş sigara paketleri, tabaklar vs geliyor.
  • cem yılmaz'ın orgeneral karşısında düşen pırpırı gibi, muhtemelen ses tellerimin kendi kendini imha etmesi ile sonuçlanacak eylem.
  • televizyonu duyabilmek için ses seviyesi en sona getirmek belki yardımcı olabilir.
  • "aga ben de anlamıyorum, romantizm bilmem ne ayağına acayip karı götürüyolar ya"
  • leo'nun sararmış beyaz renkli slip donuyla tv karşısında oturup sigara içtiği sırada nicky iki kolunun altında iki güzel groupie ve bir elinde de viski şişesiyle eve teşrif eder. bu sırada tommy de odasında türlü halüsinojen tüketerek şarkı bestelemeye çalışmaktadır.
  • 'saralım mı ? yoksa şu suyu değiştirin çok pis bu' gibi muhabbetlerin döneceği hoş bir ev ortamı sağlanır.
  • vakti zamanında bes muzisyenle (bes müzik öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi) ev arkadaşlığı yaptim. biri bağlama, biri hem bağlama her gitar, biri kanun, biri klavye ile çalışırdı, sonuncu ise eline gecen her aletle ugrasmaya meyilliydi. haliyle eve gelip giden onlarin arkadaşlarıyla da hayli haşır neşir oldum. tecrubelerime dayanarak soyluyorum bir tek müzisyenle bile ev arkadaşlığı yapmak için bin kere düşünmek gerekir. mümkünse ruh sağlığı için uzak durmak lazım. adamlarin ekstrasi olur gecesi gündüzü yok. kaçta gelirler belli olmaz. pesinden gelenler de eksik olmaz. defalarca evin içinde ' merhaba birader' deyip tanımadığım adamlarla tuvalet sırası beklediğim olmuştur. gel bir dinle nasıl olmuş der dinlersin olmuş diye onaylayinca, vay efendim sürekli pozitif olunca yapıcı olmuyor serzenişi gelir. detonesin aq bağlama da teneke tingirtisi gibi geldi dedim isyan ettim bir gün adam 15 gün konuşmadı. bireysel çalışmaları esnasında birden beyin felci geçirmiş gibi hale bürünen, spastik estetigine sahip bir görüntü ile ateri joystigi gibi oynayip garip hallere giren başlarini kabullenmem hayli zaman aldı. ayni anda üç farkli odadan çalışma başladıysa boku yedin demektir. ne uyuyabilirsin ne çalışabilirsin ne kulaklikla dahi müzik, film izleyebilirsin. komsularla yapılan kavga gürültünün, kapiya gelen polisin hadsi hesabı yoktu. hele o mutfak yok mu o mutfak... arkadaş bir gün ya sadece bir gün temiz olsun diye kaç defa yalvardigim oldu. evdeki alkol siseleri ortalama bir tekel bayiiden fazladır. bir seferinde boş şişeleri valizlerle 6 adam taşıdığımiz oldu gerisini siz düşünün...
    ama ve var ki müzisyenler güzel insanlar. ıncedir bu adamlar bazen olması gereken sınırları zorlayan inceliktedir. bir yıl dayanabildim, ayrıldım sonra, imkan olsaydı keşke 5 yıl dayansaydim. eğlenceli, entelektüel paylasimlarin her daim tatmin ettiği, kültür mozaiği bol ortamdı.
    selam olsun o güzel insanlara...
  • bitki örtüsü beyaz vücut kılı olacak evdir..
hesabın var mı? giriş yap