şükela:  tümü | bugün
 • amerikanın bazı eyaletlerinde uygulanan idam biçimi..mahkuma şırınga yoluyla aniden fazla miktarda zehir enjekte ederek uygulanır..
 • zehir mahkumu çok kısa sürede felç ederek öldürmektedir bazı mahkumların kasları kenetlenerek sandalye oturdukları biçimde kaldıkları söylenir.
 • iğneden korkan idam mahkumlarına uygulanmamaktadır..yani uygulanmasa iyi olur..
  -ühü iğne batıracaklar peder amca..
  -yaa serial takılıp 40 kişiyi öldürürken bana mı sordun,neyse..hallowed be thy name bakiim çocuğum.
 • 3 aşamalı bir idam yöntemidir, ilk aşamasında çok güçlü bir uyuşturucu verilir, mahkum birkaç saniye içinde kendini kaybeder ve bayılır, hemen akabinde kalp dışında tüm vücudu (ciğer dahil) felç eden bir kimyasal verilir, en son olarak da kalp durdurucu bir başka kimyasal (potasyumlu bişeyler) verilir ve mahkum kalp krizi sonucu ölür.

  acısız gibi görünse de bu yöntemde kullanılan uyuşturucunun yarıömrü çok kısa olduğu için, bazı çevrelerce mahkumun felci ve kalp krizini tecrübe ederek öldüğü söylenmektedir. bazı durumlarda uygun damarı bulmak 45 dakika kadar almıştır.

  mahkumlara 7 ve 2 saat (yamulmuyorsam) önceden valium almaları önerilir, opsyoneldir.

  ölüm kesindir, ters giden birşeyler olmaz, adam ölür.
 • 3 aşamalı insaflı idam yöntemi.

  1) sodium thiopental adındaki yatıştırıcı aşırı dozda verilir. normalde 5mg/kg kullanılması gerekirken 5g kullanılır (100kg lık bir adam baz alınırsa 5mg/kg öçeği ile 0.5g verilmesi gerekirken 5g veriliyor. 10 katı kadar daha fazla). bu sayede etki etme süresi saniyeler alır.
  2) pancuronium ile vücuttaki bütün kaslar felç edilir, üçüncü aşamaya geçilmese bile mahkum bu aşamadan sonra kendi haline bırakılırsa solunum yetmezliğinden gene ölür. 100mg civarında kullanılır.
  3) potassium chloride ile de son aşamada kalp durdurulur. dozajı 100meq ( milliequivalent)
 • imdb'ye göre dexter'in son bölümünün ismi. beklenen sona mı gidiyoruz yoksa yapımcılar yine bi çakallık mı peşindeler görecez.
 • bugün amerika'da teksas başta olmak üzere idam cezasını uygulayan birçok eyalette artık tek ilaç yöntemine geçilmiştir. bu yöntemde bir barbitürat türevi olan pentobarbital kullanılmaktadır.
 • ice cube'un "mesele g-funk yapmaksa ben dört dörtlük g-funk'çıyım. g-funk'ın daniskasıyım ben be" diyerek çıkardığı '93 tarihli solo albümü.

  g-funk yapıyorum diye de lay low lar, partiler, smoke weed ve drink hennessy gibi basit mevzulara girmemiş, tarzından ödün vermeyerek dönemin özellikle siyah beyaz kavgasından, devlet teröründen, ötekileştirmeden, sokaklardan ve günlük hayattan bahsetmiştir.

  bu albümde müzik ilahlarından quincy jones'un oğlu qd3, sir jinx ve above the law'dan tanıdığımız laylaw gibi prodüktörle çalışan cube gerçekten de g-funk ve west coast hip-hop diyince ilk akla gelecek şarkılara imza atmıştır; you know how we do it, bop gun gibi.