• bir daha asla sipariş vermeyeceğim firmadır. teslimat konusu ve müşteri hizmetleri tam bir fiyasko.

öğretmenler günü için 3 gün öncesinden verdiğim siparişi teslimat günü 12:00'den önce teslim edilecek şekilde seçtim. bir gün öncesinden defalarca denememe rağmen telefonlarına ulaşamadım. teslimat gününde ise uzun denemelerden sonra saat 12'ye 20 kala ulaşabildim. önce ürün yapım aşamasında dediler, sonra tekrar kontrol edip ürün hazırlanmış kuryeye teslim edilmek üzere dediler. saat 12:30 olmasına rağmen gelen giden olmayınca yeniden aradım, uzun bir beklemeden sonra ulaştım ve halen ürünün dağıtıma çıkmadığını öğrendim. ürünün dağıtıma çıkmadığını teyit ettikten sonra gidip kendim teslim alacağımı söyledim. teslimat saati okuldaki kutlama için önemli olduğundan taksi ile gidip alacaktım, gittiğimde ürünün dağıtıma çıktığını ama hemen yenisini hazırladıklarını söylediler. yalan söyledikleri belliydi, çünkü sevk irsaliyesi bile oradaydı.

bütün gece uyumadık siparişler çok yoğun dediler. belli ki planlama sorunu var, sakin günlerde nasıl bilemiyorum ama yoğun günlerde tercih etmeyin. yalan söylemeleri ise çok kötü. ben şanslıydım. üretim yeri kağıthanedeydi ve beyoğlu'ndan gidip alabildim ve okula 1buçuk saat gecikme ile yetiştirebildim. ama böyle bir hizmet veriyorsan teslimat saatinin ne kadar önemli olduğunu bilmen gerekir!
  • teslim etmedikleri siparişleri teslim ettiklerine dair mail gönderiyorlar, sonra teslim etmedikleri ortaya çıkınca şu an teslim etmek üzere kapıdayız diyorlar, üzerinden 45 dakika daha geçiyor hala yok ortada bir şey. gecikme olabilir ama ısrarla yalan söylemek başka bir tercih.
  • rezalet bir hizmet sunan ve kesinlikle uzak durulması gereken yer.

kuruluş amacının %70'i hediye&sürpriz olmasına rağmen sürpriz yapılacak* kişiyi, arayarak geciktirdikleri siparişe tüy dikmişlerdir.

eşime yapacağım sürpriz için eşimi arayarak kaça kadar iş yerinde olacağını sormuşlar. inanılmaz bir zeka ürünü. ödeme yapanı değil teslim alacak olanı arayın ki bok olsun her şey.

edit: teslim etmeyi bile beceremediler. bütün her şeyi bok ettiler. eşim iş yerinden çıktığı için iptal ettim. tüm gün boyunca bir siparişi teslim edemeyip yaptıkları işin içine sıçtıkları için kendilerini tebrik ediyorum.
  • burada yazan diğer yazarlarla aynı ürünlerini mi yedim diye şaşırdığım firma. arkadaş bildiğin 5. kalite çikolatayı basmışlar ürünlere, buna mı ayılıp bayıldınız? frutation 'ın olmadığı yerdeki abdurrahman çelebi'dir.
  • asla sipariş vermeyin asla. adamlar işlerini garantiye almak için 9.00-17.00 arası opsiyon koymuşlar, ulan insan o saat aralığına bir seçenek daha koyar. hadi dedim yine de vereyim, ki iş yerine gönderilecek siparişler daha öncelikli olmalı çünkü adı üstünde iş yeri, zaten 17.00'da kapanma ihtimali var. özellikle iş yerine gönderme sebebim de çalışma arkadaşlarıyla paylaşsın da hoşuna gitsin diyeydi zaten.

en son baktım saat 4 olmuş hâlâ teslim edilmemiş, aradım konuştum, dedim beş buçuk gibi çıkacaklar, ne zaman teslim edilecek. kurye arkadaşını aramış da, kurye çok yaklaşmışmış da bilmem ne dedi. inandım, teşekkür ettim kapattım. şu an saat 18.00'a geliyor ve ne gelen var ne giden, arkadaşım da iş yerinden çıktı. müşteri hizmetlerini aradım tekrar, şu an 6 dakika 41 saniyedir telefonda bekletiliyorum, diğer müşterilerle görüşülüyormuşmuş. işin bir başka şaka gibi olan tarafı 18.00'da müşteri hizmetleri de kapanıyormuş, bakalım nasıl ulaşıcam. abv sizin ya.

bugün özel bir gün değil, hafta sonu değil, bir şey değil. böyle bir günde bile siparişimi teslim etmeyen bu firmadan bir daha asla sipariş vermeyeceğim. sinirimi bozduğunuzla kaldınız.
  • bonnyfood çakması firma değil, bonnyfood'un ta kendisidir. bonnyfood kapanmıştır. geriye sadece tanındığı adı ve domain'i kalmıştır.

bilip bilmeden atmak da böyle bir şey işte. gir bak bonnyfood sayfasına, bi ürüne tıkla, bi iletişim linkine falan tıkla, ne çıkıyor karşına.
  • kurabiye çiçeğini hediye olarak aldığım, tadından, görüntüsünden memnun kaldığım firma.
  • çiçek görünümünde çikolatalar üreten firma.
    izmir'de tek araçları varmış ve siparişleri yetiştiremiyorlar, 8 mart kadınlar günü gönderisini 9 mart'ta göndermeyi teklif ediyorlar.
    ücret iadesini kabul ediyorlar.
    birilerine süpriz yapacakken unutmuş durumuna düşmek ise paha biçilemez.
  • bugün iki siparişimi de kusursuz bir şekilde teslim eden firma. çalışanlarıda çok ilgili kişilerdi. izmir şubesini kesinlikle tavsiye ederim.
  • kek, şeker, draje, truffle, ve kurabiye-meyve çiçeklerini orataya çıkaran firma.hepsi benim bebeklerim.
    gerek kendi siparişlerimde, gerekse arkadaşlarımınkinde herhangi bir teknik aksaklık göremediğim ve son siparişim anneler gününde olmasına rağmen tam istediğim zamanda(not olarak belirtmiştim) anneme hediyesini ulaştıran yaratıcı şirket.
hesabın var mı? giriş yap