• (bkz: raul)
  • cogu şirket tarafından, işe alınmak üzere aranırlar. tabi kendileri bu seçkinlikle, bu liderlik vasıflarıyla o şirketlere yüz verirler mi? o bilinmez işte.
  • (bkz: ben)

ahaha yok lan şaka şaka.. ben falan değilim. nerde bende liderlik olgusu.
    lider dediğin insan; hızlı karar verebilen, idealist, taviz vermeyen, sabit görüşlü, inançlı vs vs vs olmalıdır. (prezentabl, ikili ilişkilerde başarılı, vizyon sahibi, b sınıfı ehliyeti olan, istanbul avrupa yakasında ikamet eden, askerlikle ilişkisi bulunmayan diye de saçmayalayabiliriz bak istersen :)**
    ha bu özellikler bende de var. ee peki bende ne eksik?
    ne biliyor musun?

göt.

evet aynen bu şekilde. alındıysan kusura bakma, koyayım da düzel yani.
    lider olacak adamda göt olması lazımdır. bütün o zor işleri kabullenecek, her bir yarrağın altına tek başına yatabilmesini sağlayacak olan göt.. bildiğin göt hemide. daha fazlası değil.

ben şu andaki yeteneklerime göre bir lider olamam, çünkü bende göt yok. ha yeteneklerim sayesinde ikinci adam olabilirim.
    neydi onun adı..? kapital ekonomik düzendeki hiyerarşide bir isim vermiştiniz siz ona....
    haa.. şeydi.. genel müdür..
    evet aynen. benden süper genel müdür olur, ama lider olmaz.
    neden? göt yok çünkü bende.

eski bir geyikten yola çıkayım o zaman, bütün müdürler neydi?
    göt.
    peki bütün götler neydi?
    müdür.
    ee ben de müdürüm. ben de bir götüm o zaman. hem de kocaman bir göt.
    bende eksik olan "göt"ü buradan tamamlamıyor muyum?
    üstüne üstlük fazlam bile var: "göt üssü göt"
    bildiğin götkareyim.

peki neden hala bir amacım olmadan, evime tıkılı kalmış durumdayım? neden hala odamın duvarları üstüme üstüme geliyor?
    hah işte o zaman diyorum ki, ben bir götoğlanı olmuşum.
    liderlik de buna benziyor herhalde.
    götlük potansiyelini ne kadar arttırdığına bağlı.

birgün gelecek ve biriktirdiğim götlerin ideaları bu mavi okyasnusta dalga dalga, akın akın yayılacak!
    uçsuz bucaksız kafkasya steplerinde yayılacak adım ve tabiki götüm!
    inanıyorum ki ileride bütün dünya götlerin olacak!
    birgün gelecek ve bütün dünya göt olacak!
    göt olacak!

bu kadar şamata yeter. hadi dağılın şimdi.

yeni trende ayak uyduralım o zaman;
    tanım: insanları görmedikleri, bilmedikleri bir hedefe doğru amaçsızca sürükleyebilen insanlardır. eli öpülesidir. vaymonako dedirtendir.*
  • (bkz: neyzen tevfik)
  • (bkz: mahir çayan)
  • (bkz: atatürk)

günümüz liderleri atamın özelliklerinin yarısına sahip olmaya çalışsalar yeter.
hesabın var mı? giriş yap