şükela:  tümü | bugün
  • istanbul’da liseliler “15 temmuz demokrasi zaferi ve şehitleri anma” etkinlikleri kapsamında kendilerine zorla mektup yazdırılmasına karşı çıktı. disipline gönderilmekle tehdit edilen liseliler, “okullarımızda akp propagandasına izin vermeyeceğiz” dedi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/…_propagandasidir.html

özetle kendilerine verilen kitapçıkta ilk sayfada erdoğan'ın olmasına ve kendisinden başkomutan diye söz edilmesine bir kızımız isyan ediyor ve bunun haliyle bir akp propagandası olduğunu söylüyor.

daha neler duyacağız şu ülkede hadi bakalım.
  • bu çocuklara bir de liseli derler.
    tüm öğünlerinde yürek yemiş bu çocuklar.
    bir daha liseli kelimesini hakaret ve aşağılama olarak kullananın ağzını yırtmak gerekir.
    bu liselilere insan gerçekten hayret ediyor.
    saygı duyunuz, çoğu aslan yürekli siyasinin yapamadığını yapıyorlar.
    respect.
  • " istanbul’da liseliler “15 temmuz demokrasi zaferi ve şehitleri anma” etkinlikleri kapsamında kendilerine zorla mektup yazdırılmasına karşı çıktı "

kısmını anlamadım. hayır (bkz: fettocu) ları devletin her kademesine ne istediler de vermedik diye sokan liseliler olsa anlayacağım.

bu mektup (!) kime yazılacakmış onu da ayrıca merak ettim. cidden.

çekin ellerinizi eğitimin üstünden. burakın liselere kadar siyaseti sokmayı. daha önce yaşandı bunlar bu ülkede. bedeli çok ağır oldu.

çok.
  • okula ve orduya siyaseti sokmamalarını gerektiğini anlamayan ampül kafaların biraz dikkatlerini çekebildilerse ne mutlu liseli kardeşlerime dediğim haklı isyandır.

edit: ak troller dolmuş yine, okullara siyaset taşımaya çalışan ak troll itleri dolmuş başlığa.
    üşüşmüşler yine. inandığınız her ne ise götünüze girsin.
    edit2: lan olm okula bile gittiği meçhul birinin okul ders kitap kapaklarında işi nedir? bunu bana biri açıklayabilir mi? mümkünse trollerden biri ile mesajlaşmak isterim.
  • hocanın da "yazın işte bir şeyler yea" diyerek, 657'nin dışına çıkmadan destek verdiği isyan.
    muhtemelen kadıncağız o sırada "şunların yüzünden beni de fetöcü diye alacaklar" dışında bir şey düşünmüyordu.
  • öğretmenin pasifliğinden kaynaklı gizli kamera ile yapılan şov.

en başta kimin resmi olacak? ülkenin cumhurbaşkanına "tayyip" diye konuşan çemçük ağızlıya onu sormak lazım.

zaten öğretmen, kız öğrenci "tayyip" diye densiz densiz konuştuğunda ağzının payını vermediği için 2-3 ergenin maskarası olmuş.

edit: aldığım mesajlara dayanarak anlıyoruz ki siyasi liderler için tayyip, kemal, ahmet, selo diye konuşmak normalmiş. bundan sonra kılıçdar,demirtaş,sezer bitti kendilerinden kemal,selo v.s. diye bahsedeceğiz. burada entrilerden bahsetmiyorum. sokakta, işte, okulda adı bu. bakalım kaç taneniz bunu normal kabul ediyor göreceğiz.

bi kaç tanesi de "sezere ahmet diyeni gördün mü?" diyerek erdoğan için hakediyora getirmiş lafı. işte bu sizin terbiyesizliğiniz. bundan sonra sırf gıcıklıktan ben de tayyip diyenin yanında kemal diyeceğim. edepsize had bildirmek gerek.
  • 15 temmuz'un gelecek nesillere aktarılması ne kadar önemliyse bunu bir propoganda malzemesi yapmamak da o kadar önemli. ama haberi yapan pkk gazetesi olunca haberin iç yüzünü bilmeden konuşmamak lazım.

edit: ayrıca öğretmen şunu da diyememiş ki 15 temmuz gecesi doğrudan hayatına kast edilen tc cumhurbaşkanı neden kitapçıkta yer almasın? bunun neresi propoganda tam olarak? bunun akp ile alakası ise tam evlere şenlik. su gencecik liseliler bilim üretmeli, saçma sapan siyasi kavgalar değil
  • 15 temmuz'dan bu yana yaşanan trajikomik olaylara ve en son okullarına kadar sirayet eden saçmalıklara tepki gösteren gençlerin saygı duyulası, haklı isyanı.

"en başta kimin resmi olacak? ülkenin cumhurbaşkanına "tayyip" diye konuşan çemçük ağızlıya onu sormak lazım" diye tepki göstermiş bir adet akçomar. *

ne desin kızcağız, mahmut mu desin?
  • mektup yazmak kolay mı dedirten zorlamaya yapılan isyan.
    ben 15 temmuzdan başlar, konuyu tekten yatan kuponuma getiririm.
    biri 15 temmuzda tekten yatan kupon yollasın.