şükela:  tümü | bugün
 • yeni keşfim olan online takı sitesi.

  orijinal bir takı arayışında olanlara sesleniyor. dünyadaki floating locket trendini luzyo markasıyla türkiye’ye getiren luzdemia tasarımlarını tamamen kullanıcıların beğenisi doğrultusunda şekillendiriyor. kesinlikle girilen her ortamda dikkat çeken kolyelere luzyo adını vermişler. bu luzyolara eklediğin sembollerle kendi hikayeni oluşturabiliyor ve istediğin zaman içindeki sembolleri değiştirerek, farklı konseptler yaratabiliyorsun.

  link de verelim; http://luzdemia.com/
 • bir locket, bir zincir ve 7-8 simgeye ortalama 250 lira ödeyeceğiniz kazıkçı site.

  ben vakti zamanında -ilk çıktığı günlere tekabül eder bu- çok heves edip %25 indirimde ve henüz bu kadar zamlanmamışken 180 liraya bir kolye aldım buradan. gayet güzel bir kolye, çok memnunum, yanlış anlaşılma olmasın.

  fakaaaat, beni üzen nokta şu: geçtiğimiz günlerde aliexpress'te gezinirken aynı locketlerden gördüm. luzdemia'da ortalama 70 lira olan locketler aliexpress'te 5 dolar. luzdemia'da tanesi 10 tl olan miniminnacık simgeler aliexpress'te 0.50 cent. tabiki 180 lira verdiğime üzüldüm.

  aliexpress'ten ve ebay'den, kargo ücretsiz iki sipariş verdim, locketler ve simgeler aldım. eğer elime sapasağlam ulaşırlarsa luzdemia'nınkiyle aralarındaki farka bakacağım ki bariz bir fark olacağına inanmıyorum. o zaman burayı tekrar editleyip luzdemia'ya haksızlık ettiğimi söyleyebilirim.
 • sevgililer günü hasebiyle tüm vloggerlara reklam vererek iticiliğin doruklarına çıkmıştır.

  almak isteyen varsa da artık vazgeçmiştir bence.
 • kesinlikle destek masasının herhangi bir yönlendirmesine gelinmemesi gereken site. alacağınız şeyle alakalı herhangi bir soruya net ve dürüst cevap vereceklerini düşünmeyin. alacağınız şeyi daha önce gördüyseniz, eminseniz alışveriş yapın. (ki bence gördüğünüz ve almak istediğiniz o şey neyse aynısını e-bay'den ya da aliexpress'ten, ya da bunlara benzer başka bir siteden daha ucuza getirebilirsiniz. o kadar para bayılmaya hiç gerek yok.)

  hediye olarak dümdüz bir zincir almak için destek birimiyle görüştüm, fotoğraf göstererek sordum. aradığınız kolye şudur diyip link verdiler, ben de o kolyeyi sipariş verdim. zincir fotoğraftakinden kısa geldi. bu zincir hediye etmek istediğim zincire göre kısa mıdır nedir diye sorduğumda, e elimizde istediğiniz şeye en yakını buydu ne yapalım diye dönüş yaptılar.
  madem en yakınıydı, öyle söyleseydiniz o zaman değil mi?

  sonuç olarak bir şey alırken mutlaka alternatiflerinin araştırılması gereken, hem çok pahalı hem de hiç kurumsal olmayan bir alışveriş sitesi.
 • siteden veya corner shoplardan ürün alacaksınız bir kez daha düşünün derim. sattıkları ürün hatalı olmasına karşın eh peki bi deneyelim bakalım tamir oluyor mu tutumu sergileyen,alternatiflerine yönelinilmesi gerektiğini düşündüğüm takı toka neyi desem bilemedim....
 • bence gereksiz pahali olan taki markasi