şükela:  tümü | bugün
  • daha saçması yapılana kadar en saçma oluşum budur.

patron "firmamızın sıkıntısı var. bir yerden para bekliyoruz" gibi bir açıklama yapar. sizin iç ses: "bu benim maaş almamam için bir gerekçe değil ki aq" der. dış ses: "anlıyorum ama"lı cümleler kurar.

kısacası işten soğutan, kabak tadı veren, ipe sapa gelmez, neresinden tutsanız elinizde kalacak bir durum.

maaş ödemeyen işe girmeyin arkadaşlar. saçma bir tavsiye gibi duruyor ama böyle işlere girenler olduğu için uyarıyorum !! çünkü giren birini tanıyorum. ben amk...
  • bir şirketin yapacağı en büyük hata. kalifiye elemanlara elvada demenin bir başka yolu. lakin elemanlar kalifiye değilse ve yakın zamanda iş bulunabilecek bir sektör değilse şirket sahibi at oynatabilir. tabi bu onaylanacak bir durum değil.

bir şirketin ciddi anlamda işçisinin maaşını, gelecek paraya bağlaması demek, o şirketin ciddiyetini ortaya koymaktadır zaten.
  • bir işverenin önceliği her zaman çalışanları olmalıdır zira şirketi ileriye götürecek olan da, batıracak olan da onlardır. maaş ödemeyen şirket ya bunun bilincinde olmayan, ya da gerçekten zor durumda olan şirkettir. zor durumlarla karşılaşmamak için işe başlanacak yeri piyasada araştırmak faydalı olabilir.
  • istifa ettiğim şirkettir kendisi. "firmamızın sıkıntısı var. bir yerden para bekliyoruz" repliğini 1 yıldan fazladır duyup, maaşlar birer ikişer ay geciktirilip üstüne bir de parça parça verilip işin suyu çıkınca, işinizi ne kadar seviyor olsanız bile bünye otomatik olarak istifa dilekçesini yazıyor zaten.
    bizim patronun kendi ağzından: "bu çocuklara 1 ay maaş verme, 2 ay maaş verme, yavrum paramız var ama cebimizde değil diye avut, herşey çok güzel olacak de, 3. ayda 'anlat anlat güzel oluyor' derler. "
  • gittikçe yaygınlaşmakta olan şirket türüdür. aslında hep varoldu ve varolacak. genelde çalışanlarının çoğu deneyimsiz ya da stajyerlerden oluşur çünkü deneyimi ve biraz aklı olanlar zaten ya durmaz ya da patronun tarafındadırlar.
  • hangi sektördeyse bende hemen o sektöre girelim dediğim şirket. beleşe maaş ödemeden eleman çalıştır oh ne ala burası işin şakası ama tabii ki maaş ödemeyen şirket diye bir şey yoktur, ödeyemeyen şirket vardır.

bir şirketin işçisinin parasını gelecek paraya değil de neye bağlayacağını çok merak ettiren şirkettir. özsermayeden mi yesin napsın adam? türkiye'de gayet de normal ve olağan durumdur. ekonomi o kadar kötü ki kobilerin %90'ı bankalara borçlu. bir çok bankadan kredileri var. napsın milletin ekmek kapasını mı kapatsın patron.

firmalar çok mu memnun çalışanına maaşı ayın 3ünde, 5inde, 7sinde ödemeye. inşallah bir gün hepinizin kendi firması olur, başarılı olursunuz da bu duruma düşmezsiniz. inşallah çalışanınıza "firmamızın sıkıntısı var. bir yerden para bekliyoruz" demek zorunda kalmazsınız.

maaş ödeyemeyen firmaların %95'i kobidir. kasasında para olup ödemeyen diye bir firma var mıdır bilmiyorum ama varsa da allah belasını versin. kasasında para olmayıp maaş ödeyemeyen şirketler içinse inşallah işleri açılır düzelir ve çalışanlarına günü gününe maaş ödeyebilir.

bir şirketin maaş ödeyememesinin asıl sorumlusu ekonomidir doların ve euronun yüksekliğidir, milletin alım gücünü kısıtlayan hükümettir.

orospu çocuğu patronlar tabii ki bu söylediklerimin haricinde bir yerdeler, onlara devlet dairelerde sıra gelmemesi nasip olsun, evlerine ateşler salınsın.
  • bir iş veren olarak;

bu normaldir, olabilir. fakat önemli olan burada iş verenin tutumudur. "bir yerden para bekliyoruz" bahane gibi görülse de bazen insanı o derece sıkıştıran bir konu haline gelebilir. bir süre gözlemlemek gerekiyor. zira firma da maaşlar önceden nasıl ödeniyormuş, aksaklıklar her zaman oluyor mu, personele yaklaşımları nasıl vs vs şeklinde onlarca soruyu akla getirir.

ben ve ortağım ise,
    yaşanan son gelişmeler ve olumsuz haberler sebebi ile sırf personel kendini kötü hissetmesin diyerek ortağım ile birlikte her ayın 5'in de ödediğimiz maaşları 40 üstü personelime pazartesi günü (3 şubat) verme kararı aldık.

bu ay bazı aksaklıkları bir çok firma yaşayabilir (allah biliyor ya, umarım biz dahil hiç bir firma yaşamaz) o yüzden panik yapmamaya gayret etmeniz ruh sağlığınız ve iş akışınız için en iyi seçim olacaktır.
  • 3 gündür avusturya silahlı kuvvetleri'dir. hafta sonu geldi fakirim ... .. .