• ''texas'in hispanik sorunu'' konulu bir belgesel bekleyenleri hayalkirikligina ugratmis bir calisma. onun disinda yine planet terror lezizliginde yeni bir robert rodriguez guzelligi. klise degil mi evet klise. ama sanatciya ozgu bir anlatim.
  • filmden sonra herkesin birbirine "machete don't text abi!" dediği film olmuştur.
  • --- spoiler ---

robert de niro nun yardımcısını öldürüp ortamdan taksiyle uzaklaşmasıyla, roriguez taxi driver a selam çakmıştır.

--- spoiler ---
  • jessica alba'nın duş sahnesi giyinik çekilip, sonradan bilgisayarla soyulmuş.

sonuçta soyulduktan sonra soyunmamanın ne esprisi kaldı, onu anlamadım.
    set işçilerine orasını burasını göstermemeyi kar sayıyor herhalde.

(bilgisayarla soyarken ayva göbeğini de düzleştirivermişler dikkat ederseniz)
  • filmi eleştirmek gerekirse: sırf adam keyfine göre çekti diye, b filmi
    havası yakalanmak isteniyor diye beğenmek zorunda değiliz tabii.

bu tarantino ve rodriguez hayranlığının katılmadığım tarafı bu.
    evet, tamam, bu ucuzlukları bilerek yapıyorlar, ama bu yüzden
    otomatikman iyi film olmuyor yaptıkları.

yine de eğlenceli tarafları var, gülmek için seyredilir.
    o kadro da "iyi filmde oynuyoruz" diye rol almamıştır eminim,
    onlar da eğlenceye katılmışlar.
  • bu film için söylenebilecek tek şey, kan çıkmazsa para yok.
  • --- spoiler ---

lindsay lohan ilk çıplak sahnesinde dublör kullanmış, ikincisinde saçlarını göğüslerine yapıştırmış. memelerini görme konusunda bir jet sosyete standartı getirmiş olmalı. halbuki sergileyeceği tek şeyi vücudu... danny trejo başrolde olmamış. gerizekalı tetikçi rolünü aşamaz, iq'su çok düşük. robert de niro her zaman olduğu gibi kötü. steven seagal yaşlanmış m. bison'a dönmüş. ama en sondaki aikido hareketiyle 80'lere göz kırptı kerata. jessica alba da soyunup soyunmayanlardan. ondan zaten oyunculuk beklemiyorum, gelsin evinin kadını olsun, kapım açık... don johnson fena değildi. sonuç olarak film kötüydü. vurdu kırdı esprisi gerçeklikten bu kadar uzaklaşınca ütülüyor gibi hissediyorum. allahtan filme para vermek huyum değil.

--- spoiler ---
  • devam filmleri machete öldürüyor ve machete yine öldürüyor'u merakla bekliyoruz.
  • eğlencelik, keyifli bir film.

klasik olabilir arşivde, ama ikinci kez izleyesi gelmez insanın, e nasıl klasik bu kendimle çeliştim.
  • --- spoiler ---

sinemaya gidip kapıda bir süre neye gidelim diye düşündük ve imdb puanlarına bakarak buna girmeye karar verdik, vermez olaydık. film tamamen saçmalıktan ibaret. telefonu vajinasında saklayan bayan mı dersin, pencere kenarında adamın bağırsağını çıkardıktan sonra onu ip gibi kullanıp aşağı inen adamı mı dersin vs. ikinci yarı çıktığım ilk film oldu.

ps: ben mi anlamadım filmi, çok mu güzeldi? şaşkınlık içerisindeyim.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap