• industrial rock metal tarzında o kadar grup dinledim bunlar kadar basit müzik yapan grup görmedim. şarkılarında kullandıkları synthesizer partlarını zaten 90'ların ortalarında birçok avrupalı grup kullandı yani daha önce duyduğum synthleri bi daha duymak hiç hoşuma gitmiyor. bizim türk gruplarının özelliğidir zaten bu, dünya müzik piyasasının yıllar önce yaptığını temcit pilavı gibi getirirler ama bu pilav artık lapadır.beğenenlerinde pek müzik bilgisi olmadığı aşikar, bu kişiler rock müzik içindeki elektronik partları ilk kez manga'da duyan kişilerdir.bar programlarına değinmiyorum bile repertuar köpekleri'nden sonra piyasa ne idüğü belirsiz ortam yapalım hacı mala vururuz gruplarına kaldı.programların samimiyeti de bitmiş oldu.

edit: lan sözlükte ammada ergen bornova çocuğu vamış...
  • artistlikten ibarettirler.
  • halen bazı yörelerde makina olarak kullanılmasının nedeni tamemen makine mühendisliği camiasının lobi çalışmalarının ürünüdür. 50 kişilik bir sınıfta hiç kimse "ehehe makine mühendisliği" diyen adamı ortamına sokmaz, king'e dördüncü yapmaz, halı sahada oynatmaz.
    çünkü gerçek bir makina mühendisliği öğrencisi "abi akışkan kaçtı", "bana da termo girdi" gibi muhabbetlerin adamıdır, bahar turnuvalarının kazanan tarafıdır.
  • yanılsamalar alla pulla bana
    renkli hayat
    bana hayalimi sat
    oynat herkesi de ateşini al
    bu bomba elde patlar

vahşi piyasa
    acıya tuz ve para
    şu kalpağı da tak
    önce içini boşalt
    yarın rüzgarlar nerden esecek?
    şimdi ver afyonu halka

diretme, olmaz bu elbise bana
    makinen değilim ki ben senin
    imajın değilim ki ben senin
    soytarın değilim ki ben senin

gözyaşını sat, suya sabuna dokunma
    bu düzen yağmacı, kimi kraldan da kralcı
    aman dikkat et, sponsor kızar
    son şarkın ne marka

diretme, olmaz bu elbise bana
    gazeten değilim ki ben senin
    kanalın değilim ki ben senin
    yalakan değilim ki ben senin

sözlerine sahip metropolis şarkısı. süper ki ne süper.
  • bir ölçü birimi.

ör:
    bir makine çamaşır,
    üç makine bulaşık,
    vb.

(bkz: güzel türkçemiz)
  • bir mütercim arkadaştan öğrendiğime göre bazı yerler uygulamada küçük olanlara makine büyük olanlara makina diyormuş artık.
    hesap makinesi vs iş makinası
  • çanakkale onsekiz mart üniversitesi 15. bahar şenliklerinin 2. gününde emre aydın'ın alt grubu olarak sahne almışlardır. ben sırf onları dinlemek için gittim, her ne kadar problem yaşadıklarını söyleseler de ben çok keyif aldım. umarım seneye asıl grup olarak sahne alırlar.
  • half-life öngörülemeyen sonuçlar isimli belgesel ile dünya çapında bir işe imza atan youtube kanalı.
  • half-life belgeseli, youtube tarihinde izlediğim en iyi videolardan birisi olmuştur. kurgusu, seslendirmesi, müzikleri ve detayları ile bu kadar özenilen ve nakış gibi işlenen bir video bayadır görmemiştim. barkın'ın kanalını uzun süredir takip ediyorum ve şahane işlere imza atıyor. helal olsun tüm ekibe.
  • genelde insanlar sıkça kullandıkları/hakkında konu$tukları cihazlardan "makine" diye bahsederler.* foto muhabiri makine dediğinde "fotoğraf makinesi" yazılımcı dediğinde ise bilgisayar olarak anla$ılır.*
hesabın var mı? giriş yap