• -çocuklar 5-1 kalıırrrr.
    -peki hocam 3-1 kalır mı?
    -a aptal oğlum 5-1 kalırsa,3-1 hepten kalır gibi geyikler yapılır paso.her hocanın kendi çapında bir ünü (sezai,ikbal,gönül...) vardır.hele müdürün her cuma yaptığı uzun ve manalı(!)konuşmaları unutulmaz.hala da öyle bir okul aslında...
  • mezun olalı 6 yıl olan okulum. özledim mi? zerre özlediysem kedi, köpek ne varsa kovalasın !
  • yıllar sonra bu saçma sapan olay aklıma geldi. anlatayım.

buradan mezun olduğum sene, -2013- okulun müdürü sene sonu etkinliği olarak esra erol'un orkestrasını getirmişti.

artık grup akrabası mıydı, tanıdığı mıydı bilmiyorum... sebebi neydi ki diye sormuştuk. hemen hemen kimse de gitmemişti çünkü esra erol'un orkestrası olmasının yanısıra ücretliydi.

lise çağındaki çocukların esra erol'un orkestrasını dinleyeceğini düşünmek nasıl bir geri zekalılıktır... lise çağını da geçtim, herhangi bir yaştan bir insan esra erol'un orkestrasına neden bilet alıp gitsin?!?!?

türkiye'nin kalburüstü semtlerine atanan müdürlerin vizyonu bu kadardı o zaman. şimdi nasıldır bilemem.
  • mezun olalı sanırım 15 sene falan olmuştur kabaca.
    okul yerinde duruyor mu ondan da haberim yok.
    biraz sıkıcı bir okuldu ama başarı seviyesi yüksekti o dönem.

gerçekleri tarih yazaaaar tarihi de samuray ikbal *
  • nitelikli okul listesine alınmayarak itibarsızlaştırmaya çalışılan maltepe'nin en iyi, türkiye'nin en iyi 32. lisesi olan güzide okulum. taban puanı 484 olan, türkiye'de ve dünya'da bir çok başarısı olan bir okulu niteliksiz ilan etmek türkiye'de eğitimin bitirilmeye çalışıldığının bir göstergesidir. maltepe anadolu lisesi niteliklidir.

not: oradaki her anımı özlüyor, hocalarımın ellerinden öpüyorum.
  • kısaltılmış hali mal olan lise..
  • 2017’de il geneli taban puanı sıralamasında ilk beşte yer almalarına rağmen nitelikli lise kapsamına alınmayan liseleri inceledik. 2017 puanlarına göre il genelinde 2.sırada bulunan 20 lise, 3. sırada bulunan 30 lise, 4. sırada bulunan 34 lise ve 5. sırada bulundan 44 lise toplamda ise şehirlerinde ilk 5 okul arasında bulunan 128 lise, nitelikli liseler arasına alınmadı. başka bir deyişle, 81 ilde ilk beşe giren liselerin tam %31’i nitelikli lise tanımının dışında bırakıldı.

maltepe anadolu lisesi de bunlardan biri oldu.

detay: http://dogrulukpayi.com/…cok-lise-nitelikli-olamadi
  • şerafettin adında abuk subuk espriler yapan bir beden eğitimi öğretmeni de bulunur bu okulda.. ama yine de sevilesi bir insandır espri yapmadığı zamanlarda swh
  • çıtır liseli kızların üzerinde bu lisenin kısaltması olan "mal" ibaresi bulunur, akıllara ilginç şeyler getirirdi ben gençken.
    şimdi bilemiyorum.
  • dedikodusu bol olan, cana yakın okul. şu sıralar bizim dönemimizde olmayan öğrenciler arası gruplaşmaların olduğunu öğrenip üzüldüğüm, ama bekar hocalarımızın evliliğine şaşırıp sevindiğim (bkz: şefika ve güneş hoca) anılarla dolu okul.
hesabın var mı? giriş yap