şükela:  tümü | bugün
 • 1971 yilinda kendi isimlerinde bir album cikarmis olan alman progressive rock ,kraut rock grubu.

  grup elemanları ;

  klaus schnur - guitar, vocals
  peter schnur - guitar, vocals
  rainer hoffman - piano, organ
  tilo herrmann - bass, flute, vocals
  gunter seier - drums, percussion

  albumun icerigi ;

  1. bird mammut 4.07
  2. classic mammut 1.20
  3. mammut ecstasy 4.30
  4. footmachine mammut 3.08
  5. short mammut 1.49
  6. schizoid mammut 3.24
  7. nagarn mammut 7.01
  8. mammut opera 13.39
  9. da du da 4.51 (bonus track)
  10. king bill 3.32 (bonus track)
 • ayrica ingiliz olan baska bir grup icin (bkz: mammoth)
 • isviçreli kaliteli outdoor malzemeleri üreticisi; lakin fiyatları el yakıyor. örneğin 75+10 luk çantanın fiyatı 235€.
 • avrupa'nın tartışmasız en iyi outdoor tekstil üreticisi. kullandığı malzemenin kalitesinden, tarzına diğer marka-modellere göre açık ara birinci. ne yazıkki artık türkiye'de yok, başka bir kriz sonrasında görüşmek üzere...

  tabi yurtdışıdan benim gibi manyaklık yapıp kargo dolusu getirtiyorsanız başka...

  arc'teryx ve mountain hardware aynı klasmanda rakip olarak görülebilir. diğer tüm markalar 2.lig oyuncusu olarak dizilebilir. insanda bende olduğu gibi fanatiklik yaratabilir. ( kesin north face'ciler karşı çıkacaktır buna :) )

  www.mammut.ch ana sitesi.
 • bu meşhur outdoor markasının da çin'de taklidini yapmışlar "mahmut" diye.
 • isviçreli, olayın membağından, yüz elli küsür yaşında, outdoor markalarının piri...

  ah, insan o logosunu görünce bile iç geçirir. avrupalı outdoor tutkunlarının gözdesidir. amerikan pazarında tekstil konusunda dev markalarla mücadele eden belki de tek markadır. barcelona gibi marka şerefsizim.

  neyse, adamların üretmediği bişi yok. ekspres setlerden tutun, teknik ceketlere, tulumlara, katalara, iplere kadar aklınıza gelebilecek envai çeşit tekstil ve teknik malzeme konusunda sektör devidir mammut. fiyatları da kalitesi gibidir, her ürününü eşek yükü paralara satar.

  peki tercih edilesi mi?
  kesinlikle...

  yalnız türkiye'de üç yıldır yoklar. ürünleri çok pahalı olduğu için stoklar eritilemedi. dolayısıyla da ithalatçı firma marintek tarafından bir daha getirilmeme kararı alındı. aynı sıkıntı marmot içinde var malesef. marmot sonbaharda yüzde ellilerle indirime girdiğinde de birileri sevinirken eyvah dedim. 1000 tl'nin üzerindeki teknik ceketler 500'e kapış kapış gitti, karaborsaya düştü resmen.
  böyle işte bizim millet, o ceketler 2000'lerden 1000'lere düşseydi de kapışılarak bitirilecekti, neyse.

  tek tek irdelemeye gerek yok, mammut'un bütün ürünleri gerçekten çok kalitelidir. hani alınmayacak tek ürünleri polarları olabilir, o da cep yaktığı için gereksizdir. onun dışındaki her türlü ürününe açık çek verebilirim, bulursanız ve kafanıza da yatarsa hiç kaçırmayın. ha, türkiye'de mi? yok be, türkiye'de artık ürünleri kalmadı. hani siz yurtdışına çıkarsanız ve ola ki bir mammut shop'a filan denk gelirseniz diye söylüyorum. *

  yalnız şunu da söylemekte fayda var; şimdi söylediğim gibi mammut teknik malzeme de üretiyor, kalitesi de diğer markalar gibi belli standartlarla tescillenmiş. ancak esasında mammut bir teknik malzeme markası olmadığı için ben o tarz ürünlerini almayı tercih etmiyorum. göze hoş gelmesiyle de alakalı tabi, yoksa hepsi özünde yaklaşık olarak aynı kalitede. belki reklam ve tüketiciye yansıması konusunda farklılıklar gösterebilir. şöyle söyleyeyim;

  iki karabinayı karşılaştıralım; birisi black diamond diğeri de mammut olsun. açık kapı aralıkları ve yan çekerleri de aynı olsun. kilolar da aynı. yani birbirinin ikamesi olan iki ürün. ne yapacağız?
  ben kişisel olarak black diamond'u tercih ederim. neden?
  çünkü adamlar sadece teknik malzemeye yoğunlaşmışlar. biliyorum ki aralarında bir fark yok. ancak nedense bu tip durumlarda elim spesifik alanda uzmanlaşan markaya gidiyor. ancak dediğim gibi, teknik olarak aralarında hiçbir fark yok ve fiyatları da aynı ise bu durum geçerli. yalnız genelde arada fiyat farkı olabiliyor, bazen bd bazen de mammut fiyat olarak yüksek olabiliyor, bu durumda hangisi ucuzsa onu tercih etmek lazım. diğer türlü hangisinin tipi gözüme hoş geldiyse onu alırım, yapacak bişi yok.

  sözün özü her ne kadar kendisi gibi türkiye'de nesli tükenmişse de tercih edilesi, tapılası...
 • türkiye'de çok ciddi indirimlerle www.outdoorworks.de sitesinden satın alınabilir. özellikle yaz sezonuna geçilen şubat ayından itibaren bir öncesi sezonda güzel indirimler yapılmaktadır.

  sezonda fiyatı 630 euro olan ceketi 360 euroya, ya da 220 euroluk bir soft shelli 150 euroya satın alabiliyorsunuz mesala.

  2004 senesine kadar ellerinde kalan tüm ürünleri satıyorlar. ürünlerde hiçbir sorun yok.

  2008'den beri kullanıyorum, toplamda arkadaşlarım için de 3000 euro'ya vardık tek bir sorun yaşamadık. hatta gümrük sorun olmasın diye yardımcı olabiliyorlar, ayrı paketleme, ekstra indirim vs. bireysel getirtirseniz sorun olmaz. ptt kargo ile takip no'lu 1 ayda elinize ulaşır. 30 euro kargo ücreti fix.

  hastaları için çok çok iyi bir site. normal bir alıcı için ise ızdırap olabilir tabi. paypal kullanarak ödeme veya swift kabul ediyorlar :). paypal kullanmanız lazım.

  ikea gibi bir sitedir. hem depo gibi hem değil :). mammut'un son sezon ürününden, aksesuar halısına kadar herşeyi bulabilirsiniz.

  toko'nun tüm bakım ürünlerini de satmaktadır ki bu ürünler arasında sadece termal içlik yıkamak için üretilen gümüş iyonlu deterjan bile var. site çok uzman takılıyor yani.

  türkiye'deyseniz, kendi başınıza mammut almak istiyorsanız daha iyi çözüm yok.
 • (bkz: marmot)
 • dubai merkezli şirketler topluluğu. inşaattan otomotive kadar bir çok alanda faaliyetteler. iranlıdırlar. şirketlerinin işletmesi geçtiğimiz yıl benim de arkadaşım olan oğullarına geçti.

  http://www.mammutgroup.com/
 • izlanda'nın nimetlerinden. reykjavik menşeli bir indie rock grubu.

  başlangıç için son şarkılarından birini tavsiye ediyorum;

  http://www.youtube.com/watch?v=-3zzroqoin0
  (bkz: salt)