şükela:  tümü | bugün
 • meditasyona giriş sırasında akla gelen düşünceleri susturma amaçlı tekrarlanan kelimedir. uykuya girmeyi kolaylaştırmak için insanın slow motion konuştuğunu düşünmesinin etkisine benzerdir. beyin kelimenin söylenme frekansına kendini adapte etmeye çalışır. amaç beyin dalgalarının peryodunu uzatmaktır. bu yüzden kelimeler rastgele seçilmez. ne kadar uyursak uyuyalım o kadar iyidir gibi bir çıkarımda bulunmak ne kadar yanlışsa (uykuya girilen peryod, uykunun kalitesi gibi gerçekler dururken), mantralar ile kendimi meditasyona sokarsam o kadar boyum uzar diye de düşünmek de o kadar yanlıştır. amaç meditasyona girmek değil insanın düşüncelerini gözlemlemesi ve kısır döngüsel düşünmenin basitliğini görmek olmalıdır. beyin kendini bir frekansa adapte ettiği gibi böyle bir gerçeğe de uyum sağlayabilir. mantralarla zorlamak hatadır, meditasyonun doğasına da aykırıdır.
 • meditasyonda hesapta herkese verilen özel sözcük,(tm cilerin palavrasi) aslında bu sözcük kişiye dogum tarihine verilmektedir.(bi tablosu var).ne kadar meditasyon yapmis kisiye sorduysam mantrasını yok olmaz söylenmez dedi.yok onun mantrasıyla ben meditasyon yaparsam beyin kitlenirmis, kötü seyler olurmus vs. ama bikac hokkabaz atraksiyon sonrası arada dogum tarihini ogrendikten sonra ona mantrasını söylediğimde hepsi mürid im olmaya hazırdı.insanlar kandırılmasın.
 • insanların yaşlarına göre seçilir. kimseye söyleme mantranı sana özel bu hadisesi tamamiyle yazıştır. deşifre/arena tadında diyebilirim ki "işte tüyler ürperten tablo ve işte gerçekler "

  0-11 eng
  12-13 em
  14-15 enga
  16-17 ema
  18-19 ieng
  20-21 iem
  22-23 ienga
  24-25 iema
  26-29 shirim
  30-34 shiring
  35-39 kirim
  40-44 kiring
  45-49 hirim
  50-54 hiring
  55-54 hiring
  55-59 sham
  60- shama
 • benliğin merkezini ve fırtınanın göbeğindeki sakin noktayı bulma çabasına destek olan kelime öbeği.
  bedavadan örnek vereyim: özellikle boktan bir durum içerisinde aklınızı korumak, walinize sığınmak için esnekliğiniz ve durum elverdiği ölçüde lotus pozisyonuna geçerek başlarsınız: "hassiktir hassiktir hassiktir hass.." ..
 • islam'daki zikirdir. tını, yani sesin frekansı, enerjisi kullanılır.

  (bkz: ses enerjisi)
 • özellikle transandantal meditasyon ile uğraşan ve bu yolda yeni yürümeye başlayan kişilere yüksek paralar karşılığı verilen ve aynı mantranın pek çok başka kişiye de verilmiş olması sebebiyle başkalarına söylenmemesi tembih edilen, meditasyon yollarından sadece birisi olan mantra meditasyonunun aracı.
 • islamda zikir ile aynı mantığa dayanır. inanarak tekrarlandığı takdirde arınma sağlar, negatif enerjileri çözer.
 • sound city'de yapim asamasi gosterilen 4-5 sarki icinde cut me some slack'ten sonra en cok sure almis, gorunuse bakilirsa enstrumantal olacak sarki. tanri yok ama trent reznor sound diye birsey var ve bu sarkiya girmis. josh homme bas caliyor, insanin gogsune agirlik gibi cokuyor. dave bildiginiz gibi geyik, yalniz cut me some slack'le beraber en cok bu sarkiya ozenmis oldugunu dusunuyorum.

  cekimlerine apayri bir ozen gosterildiginden belli, albumdeki en ozel sarki bu olsa gerek. o 12 mart'i biraz one alabilirsek tam super olacak.