• bugünden itibaren kendisine tüm sempatimi kaybettim. buffon mu karşında? önünü ilikleyip yedek kulübesinde buffon'u destekleyeceksin. hadsiz.
  • (bkz: sen insan değilsin insan suretinde bir hayvansın)

hakaret anlamında değil, hayranlık anlamında.
  • adamda acayip güven veren bir tip var. bir gomez'e bakıyorum, bir buna bakıyorum, enver paşa'yı daha iyi anlıyorum.
  • 2009-2010'lara kadar dünyanın en iyi kalecisi olan buffon'dan daha sonra bu ünvanı almıştır, kendisi bir 6 senedir dünyanın en iyisidir.
  • standart alman tipinde akcacik, pakcacik bir kaleci. kaleci diyince aklima volkan, buffon, mondragon gibi kara ve yagiz delikanlilar geliyor. bu neuercegizim de ense trasini da yeni yaptirmis, ensesinden pörtletmek istedim yani. tam akca pakca, hem kasli hem de etli butlu. zaten karsilastiydik birkere otoparkta. abinin arabasi da guzel.
  • buffon'dan ayaklarını daha iyi kullanan kaleci.
  • ilginç bir insan. yani kaleciden ziyade insan olarak değişik. abi adam iki kritik penaltı kurtardı, bir kere bile yalandan kolunu ya da yumruğunu kaldırıp da sevinmedi. yüzünde bile sevinç belirtisi yoktu. işin ilginci penaltı kullanılmadan öncede yüz ifadesi aynıydı. en ufak kaygı ya da endişe yoktu. buffon'da tam tersiydi. penaltıları bile izleyemiyordu. bir dönem dennis bergkamp'a ve kimi raikkonen'e buz adam diyorlardı. onlar buz adam ise bu adam ne? kendini nasıl motive ediyor acaba? ulan bu sonuçta bir oyun, bir eğlence mi diyor yoksa lan elensek ne olacak, dünya'nın sonu mu sanki mi diyor yoksa nasılsa sonuçta biz kazanacağız mı diyor? çok değişik adam vesselam. ekstra olarak ben ayağını bu kadar iyi kullanan bir kaleci görmedim. oyun zekası çok yüksek ve pas atma becerisi bir kaleciye göre olağanüstü. orta sahada oyun kurucu olarak bile oynar.
  • ergen gibi buffon'dan iyi mi değil mi tartışmanın anlamı yok.

kendisi oliver kahn'ın bayrağını almıştır, bir yanda da adını yüzlerce kez tarihe yazdırmış bir taşak reis var. ikisi de büyük kaleciler. ben duygusal bir adam olduğum için buffon'u tutarım ama kesin şu daha iyidir diyemezsiniz.

ikisi de efsanedir. beşiktaş'a gelseler tolga'nın yedeği belki olurlar.
  • kaleciligin kitabini yeniden yazan yeryüzünde ki en iyi kaleci.
  • o bir alman arslanı
    o bir koca reis
    o bir sarıoğlan
    o dünyanın en iyi kalecisi

ve o bir...

(bkz: übermensch)
hesabın var mı? giriş yap