• kaç zamandır akp'lilerin dilinden düşmeyen şeylerden biri, bugün de kültür bakanı demiş, "ipek yolu üzerinde yeniden düşünmenin ötesine geçiyoruz ve ipek yolu'nu yeniden hep birlikte icat ediyoruz" demiş kendisi.

peki neden sürekli bu ipek yolu vurgusu? sebebi basit, sanırım başbakan yakınlarına kervansaray sözü verdi, buraları restore edip, kervansaray butik otel, kervan avm, ipek yolu tesisleri, vb. yerler açmak için anlaşmaları yaptı şimdi müşteri çekme telaşına düştüler. ben başka açıklamasını bulamıyorum.
  • (bkz: olur mu olur)*
  • harbiden bu geri zekâlılar milli tarih kitaplarına bakmaktan önlerine bakamıyorlar dedirten fikir. yok osmanlı, yok ipek yolu, yok topçu kışlası diye diye sonunda bir sonraki seçimde makarna-kömür yerine huniye tav olacaklar.
  • rte başkanlığında hint deniz seferine çıkılacak ve allahın izniyle başarıyla dönülecek bir projeden sonra anlam kazanacak olay.
  • marilyn monroe'ya kalp masajı yapsak vatan ve milletimize daha faydalı olur.
  • insandan ziyade ticari mal taşıma amacı güdülüyorsa eğer haklı olan umuttur. fakat ne yazık ki
    (bkz: biz insan taşıyoruz)
  • ne ipegyolu kuzum!, duyanda mimar efendinin dünyanın ilk su altından tünelini yaptığını sanacak, ilkin parayı bas ben senin için aya ray döşeyim, ikincisin günümüz global ticaret ağında yol diye bir kavram mı var! adam sirkeciye götüreceği malı kadıköyden taksiyle mi getiriyordu da tekrar canlancakmış?
    cari açıkta bu yıl dünyada ilk 5'e gireceğiz, siz hala garipleri pembe rüyalarınızla uyutun... nasıl olsa kılınız olmaya merak olan çok...
  • hayaldir. marmaray dediğin şeyin henüz 5 istasyonu var. değil ipekyolunu canlandırmak istanbul şehrinin var olan metro ağına bile bağlı değil. ankara'nın doğusunda yaşı yirmiden küçük demiryolu olmadığını bilmeyenler için çin baya uçuk bi rüya.
hesabın var mı? giriş yap